Bugun..."YSK iptal için kaç oyun çalınmasını bekliyor"
Tarih: 14-04-2019 10:58:45 + -


Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım’a verilen yaklaşık 16 bin oyun organize şekilde çalındığı ortaya çıkarken, YSK’nın yeniden seçim kararını geciktirmesi vicdanları yaralıyor.Seçim gecesinden bu yana ‘mazbatamı verin’ diye bağıran CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nun ısrarının altında yatan gerçek, itiraz edilen sandıkların yeniden sayılmasıyla ortaya çıktı. 29 bin 408 farkla seçimin galibi olduğunu söyleyen İmamoğlu’nun, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’dan çalınan on binlerce oy sayesinde öne geçtiği saptandı. AK Parti’nin itirazları neticesinde yeniden açılan her sandık sonrası iki aday arasındaki oy farkının 13 bin 963’e kadar indiği bildirildi. 1 oy fazla alanın seçimi kazandığı yaygarası koparanların, on binleri bulan çalıntı oylar karşısında ise üç maymunu oynaması maşeri vicdanı yaraladı.

Hakkımız gasp edildi
Gazeteci-yazar Murat Özer, İstanbul’daki seçim usulsüzlüklerine dikkat çekerek, “Bunlar her türlü hileyle seçimi alabileceklerini düşünüyorlar. Bu seçimde çok kirli bir ittifak gördük. Bunlar seçimi sabote ettiler, yolsuzluklara imza attılar. İdeolojik bir körlük içinde Türkiye’nin önüne engel olmak için iş birliği yaptılar. Türkiye’yi bölmek isteyenlerle sözde milliyetçilerin iş birliği yapması her türlü hileyi yapabileceklerinin kanıtı. Bu tablo karşısında İstanbul’da seçimlerin mutlaka yenilenmesi lazım” dedi. Cumhur İttifakı’nın hakkını aradığını belirten Özer, “Göz göre göre gasp edilen oyların hakkını aramayalım mı? Bizim çalınan oylarımızı nereye koyacağız. AK Parti’ye oy veren dört milyondan fazla İstanbullunun hakkını aramak suç mu? ‘verin mazbatayı’ diyorlar. Mağduriyetten bahsediyorlar. On binlerce çalınan oyumuz var. Biz mağdur değil miyiz?” dedi.

Kaç oy çalmaları lazımdı?
Araştırmacı-yazar ve siyaset bilimci Ercan Çifci ise, “Milletimiz iktidarı ele geçirmek isteyenlerin harami mantığı ile hareket ettiğini gördü. Milletin emeğine çökmek isteyenleri fark etti. İktidarı hile ile ele geçirmek isteyen tarafın sürekli yalanlar üreterek ve bunu da gün boyu tekrar ederek bir algı çalışması yaptığına şahit oldu” dedi. Kamuoyunun gerçeklerin farkında olduğunu kaydeden Çifci, “Milletimiz merak ediyor, Bir seçimin iptal edilmesi için nasıl bir usulsüzlük olması lazım. On binlerce oyun farklı parti hesabına yazılması, usulsüz bir şekilde sandık başkanlarının görevlendirilmesi, sahte seçmen kayıtlarının yapılması ve sair yetmez mi? Olması gereken, bütün partilerin ortak bir karar alarak milletin kafasında oluşan şüpheleri gidermek ve İstanbul seçimlerini yenilemektir. Bu vesileyle milletin seçime güveni tazelenmelidir” dedi.
Kaynak: yeniakit.com.tr/HARUN SEKMEN

Bu haber 412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI