Bugun...Yeni Kabine Yeni Heyecan
Tarih: 13-07-2018 11:08:27 + -


Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi resmen başlarken, İçlerinde siyaset dışından isimlerinde yer aldığı bakanlardan Kahramanmaraş iş dünyasının beklentileri fazla. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasından sonra iş dünyasında büyük atılımlar bekleniyor. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi olarak Kahramanmaraşlı İş Adamlarının yeni kabine ile ilgili düşüncelerini sorduk.


Yeni Kabine Yeni Heyecan

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Müstakil Sanayici ve İşadamları Cumhurbaşkanlığı Yeni Hükümet Sistemi resmen başlarken, İçlerinde siyaset dışından isimlerinde yer aldığı bakanlardan Kahramanmaraş iş dünyasının beklentileri fazla. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabineyi açıklamasından sonra iş dünyasında büyük atılımlar bekleniyor. Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi olarak Kahramanmaraşlı İş Adamlarının yeni kabine ile ilgili düşüncelerini sorduk.

 

Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mustafa Buluntu, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanı Adnan Toprak ve Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (KMESO) Ahmet Kuybu gazetemize değerlendirmelerde bulundu.

 

KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Yeni yönetim sistemi ve yeni kabinenin önemli bir fırsat oluşturduğunu belirtirken, Ülkemizin temel sorunlarına çare olacağını söyledi. MÜSİAD Başkanı Mustafa Buluntu ise Türkiye’nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak üretim, ihracat, yatırım ve büyüme rakamlarını, ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda yükselteceğine inandığının belirtti.

 

TÜMSİAD Başkanı Adnan Toprak, Ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış olduğuna değinerek, ''Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Yerli ve Milli sanayi hamlelerimiz daha ileriye taşınacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözülecek'' dedi. KMESO Başkanı Ahmet Kuybu ise Türkiye ve Kahramanmaraş için büyüme, güçlenme vakti olduğunu söyledi.

 

 

İSTİKRAR VE GÜVEN ORTAMI GÜÇLÜ HALE GELECEK

 

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Serdar Zabun Yeni sistemin ilk kabinesi ülkemize hayırlı olsun diyerek sözlerine başladı ve şöyle konuştu; ''Profesyonel bir yapı ile etkin bir yönetim kabiliyeti oluşturuldu. Yükselen Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, ülkemizi 2023’e götürecek olan yeni kabine, son yıllardaki kazanımları, istikrar ve güven ortamını daha güçlü hale getirecektir. Yeni yönetim sistemi ve yeni kabine önemli bir fırsat oluşturuyor. Ülkemizin temel sorunlarına çare olacak proaktif politikalar ve uygulamalarla geleceğin Türkiye’sini inşa edecek büyük atılımların mimarı olacaktır. Bunu gerçekleştirebilirsek küresel boyutta daha güçlü, daha aktif bir konum elde ederiz.''

 

 

MESELEMİZ TÜRKİYE OLSUN

 

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Buluntu, ''24 Haziran’da gerçekleşen seçim sonucunda Türk Milleti’nin vermiş olduğu kararla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe girmiş ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan, yeni sistemin ilk cumhurbaşkanı olmuştur'' dedi.

 

Bu kararla milletimiz, istikrar, huzur ve güvenden yana tavır almıştır diyen Buluntu, ''Bürokrasiyi azaltarak karar alma ve kalkınma hızının artmasını sağlayacak olan yeni yönetim sistemi, Güçlü Türkiye’ye giden yolda önümüzdeki tüm engellerin kaldırılmasını ifade etmektedir. 17-25 Aralık ve 15 Temmuz gibi FETÖ eliyle organize edilen hain girişimlere karşı dik duruşu ve sergilediği güçlü liderlikle halkına güven, dünyaya ise ülkemizin birliğine yönelik önemli bir mesaj veren Yeni Türkiye’nin ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni hizmet döneminde ülkemizin önemli atılımlar yapacağına olan inancımız tamdır'' dedi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu yeni kabineyi, tarihe tanıklık ettiğimiz bu yeni döneme imza atacak olması bakımından son derece değerli bulduğunu söyleyen Buluntu şöyle konuştu; ''İş dünyası olarak, ekonominin emanet edildiği değerli ekibin, Türkiye’nin son 16 yılda kazanmış olduğu ivmeyi daha yukarı taşıyarak üretim, ihracat, yatırım ve büyüme rakamlarını, ülkemizin gelecek hedefleri doğrultusunda yükselteceğine inanıyoruz. Güçlü iktidar ve güçlü lideriyle iç ve dış tehditlere karşı daha sağlam ve daha güvenli olan Türkiye, bundan sonraki süreçte hiç vakit kaybetmeden artık büyümeye ve kalkınmaya odaklanarak yoluna kararlı bir şekilde devam edecektir.''

 

Buluntu, ''MÜSİAD olarak, “Meselemiz Türkiye Olsun” diyerek bu yolda ülkemize katkı yapmaya ve her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Anadolu’nun bizlere kadim mirası olan kardeşlik ruhu ve barışa olan inancımızdan vazgeçmeden, yalnızca ülkemizin refahı için çalışacağız. Yeni yönetim sistemimizin ve yeni kabinenin ülkemiz ve Kahraman Şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı

 

 

EKONOMİNİN ÖNÜ AÇILACAK

 

TÜMSİAD Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak yeni açıklanan kabine ile ilgili yaptığı açıklama ise şöyle konuştu; ’’24 Haziran Genel Seçimleri sonucu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçilerek her alanda olduğu gibi ekonominin de önünü açacak politikalarda hantallık yaşatan bürokrasiye dair boşluklar ortadan kaldırılmış oldu. Gerekli politikalar artık Meclis’in de desteği ile tek elden hazırlanacak ve yürütmeye konulacak. Açıklanan yeni kabine ve Cumhurbaşkanlığı organları ile ekonomi, güvenlik, sosyal ve kültürel politikalarda bürokratik hantallıktan sıyrılmış, risk alabilen ve hedeflerimiz için sorumluluk alan çalışmaların yapılacağını düşünüyoruz.''

 

Yeni sistemde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı kabine ve kurullarda 2023 hedeflerine ulaşmamız için gereken çalışmaları yapacak isimler olması bizler açısından sevindirici karşılanmıştır diyen Toprak, ''Yeni sistemde yürütmeden beklentimiz yerli ve milli sanayi hamlemizi daha ileri taşıyacak, enerji ve cari açık sorunlarını büyük oranda çözecek, KOBİ’lerimizin ihracat odaklı büyümesini sağlayacak ve İslami finansın gelişimini tamamlayacak politikaların üzerine gitmesidir. Şimdi her bir kurumumuzda gerçekçi bütçe anlayışına geçip, hedeflerimize ulaştıracak zihinsel dönüşümümüzü de tamamlamamız gerekiyor. Bizim gibi sahanın nabzını tutan sivil toplum kuruluşlarının da politikaların hazırlanmasında tartışan, rapor hazırlayan, çalışmalara yön veren ve politikaların uygulanmasında mesai harcayan bir özveriyle devletine destek olması gerekiyor'' dedi.

 

Toprak, ''Yürütmenin, devletimize, milletimize ve gönül coğrafyamıza hayırlı olmasını diler, yapılacak politikaların devletimizin ve milletimizin milli birlik ve beraberliğinin daha da güçlenmesine vesile olmasını dilerim'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

 

 

ÜMİTLİYİZ

 

Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu ise şöyle konuştu; ''Özellikle geçmiş dönemde Türk Siyasetine damga vuran Süleyman Soylu ve Mevlüt Çavuşoğlu gibi tecrübeli isimlerin yanına Ziya Selçuk gibi Türk Eğitimine çağ atlatacak kapasitede isimlerin eklenmesi, milli savunma bakanlığına Genel Kurmay başkanlığı tecrübesi olan Hulusi Akar'ın getirilmesi Türk Siyaseti açısından tarihi öneme sahiptir. Her girdiği seçimden büyüyerek ve güçlenerek çıkan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, son kabinede yaptığı değişikler ile taraflı tarafsız herkesin beğenisini ve güvenini kazanmıştır. Türkiye ve Kahramanmaraş için büyüme ve güçlenme vaktidir. Ayrıca bakanlıkların birleşmesinden dolayı bürokrasinin azalacağına ve karar alma mekanizmasının hız kazanacağına inanıyorum.''

 

 

 
Bu haber 201 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 1. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 2. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 3. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 4. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 5. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 6. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
VİDEO GALERİ
YUKARI