Bugun...


Mustafa Alyaz


Facebookta Paylaş

Seçmen-Vekil-Aday-Tarih: Ders Alın
Tarih: 13-03-2019 20:44:00 Güncelleme: 13-03-2019 20:44:00


Seçmenle İletişim Kuruldu!

Ders verelim mantığı çürütüldü!

Seçim çalışmaları kapsamında milletvekilleri ve başkan adayları ilmek ilmek seçmeni bilgilendiriyor. Bu seçim çalışmalarında en sevindiğim durum ise vatandaşın sorunlarının yerinde çözülmesi. Eh yola düşenler aksayan hizmetleri de yerinde görüyor. Yollar, istekler, sorunlar… Not kâğıtları ceplere değil direkt ilgili kurumlara iletiliyor. Halkın da beklediği bu ilgi ve hızlı çözümdü zaten.

Milletvekillerini ve adayları takip ederken uzaktan takip etmeyi seviyorum. Yoldan geçiyordum uğradım diyerek sohbet ettikleri ile insanlarla muhabbet ediyorum. Görüşlerini soruyorum. Genel olarak memnuniyet giderek artıyor. Selam verip ilerleme çalışması bitmiş durumda. Bir iş yerinden ikna edilmedikçe, sorular cevabını bulmadıkça ayrılmıyor vekillerimiz ve adaylarımız. Kalbe dokunmanın yolları halkı dinlemekten geçiyor. Eski dönem bitti. Vekil konuşacak halk dinleyecek değil artık tam tersi.

Gel gelelim işin asıl kısmına. Türkoğlu’nda Veysi Kaynak öyle bir konuşma yaptı ki ilk defa çok beğendim. Tarihi gün ışığı yaptı. Kısa bilgiler ile kazanımları kaybetmemek için Cumhur İttifakı dedi. Tarih konusunda başvurduğum saygıdeğer Mehmet Işık hocam ile telefonda bir görüşme yapıp tarihi olay hakkında bilgi vermesini istedim. ‘’Gel anlatayım, çaysız olmaz’’ dedi.

1683 yılından başladık. Kırım Han’ı Şahin Giray’ın Osmanlı’ya bir defa ders vereyim diyerek ihaneti sonucunda Osmanlı Devleti 16 yıl boyunca yapılan saldırılarla Bosna’ya kadar toprak kaybı yaşadı. Almanya ve Leh ordularına karşı Osmanlı’nın kaybedişi sonucu Avrupa’nın iştihanı kabarttı. Osmanlı Ordusu II. Viyana bozgunu ile saygınlığını kaybetti. Bununla da kalmadı büyük topraklar kaybetti. (Mehmet Işık'ın Osmanlı Tarihi Kitabı Sayfa:127)

Tarih ders çıkartmak için vardır. Bunun bilincinde olan Ak Parti ve MHP yönetimleri el ele gönül gönüle çalışmalarına devam ediyor. Ülkemizin zaman kaybına tahammülü olmamasına rağmen seçimler zaman kaybı olarak aleyhimize işliyor. 2019 Yerel seçimleri sonrası 4 yıl gibi bir süre seçim olmayacak.

Tarihçi Yazar Mehmet Işık’a ışık tutan bana özel konferansı için teşekkür ederim. 18 Mart’ta Karacaoğlan İl Halk Kütüphanesinde ‘’Kanla Yazılan Destan Çanakkale 1915’’ söyleşisi var. Söyleşi sonrası merak ettiklerinizi sormak istersiniz belki diye burada paylaşma ihtiyacı duydum.

‘’Seçim zamanı hatırlarsınız’’  sloganı da rafa kalkmış olsun bu seçimden sonra. Siyasiler ve amirler halkla iç içe olsun…Bu yazı 1395 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI