Bugun...


Mustafa Alyaz


Facebookta Paylaş

Kronikleşmiş Sorunlar Ak Parti’ye Kaybettirebilir!
Tarih: 05-01-2019 22:50:00 Güncelleme: 05-01-2019 22:50:00


Kahramanmaraş’ta kronik hale gelmiş sorunları siyasetçilerden konuşan hiç yok.

 

Yerel Seçim diyoruz ama yerel politika maalesef gündemde değil. Geziler, ziyaretler, brifingler almış başını gidiyor. Öncelik vatandaş değil, koltukta oturanlar ziyaret ediliyor. Eh, bu benim adamım demek önemli. Pasif Sivil Toplum Kuruluşları olunca olması gerekende bundan ötede bir şey olmazdı.

31 Mart Belediye Başkanları seçimine giderken herkesin gördüğü bir gerçek var. Başkan adayları seçim propaganda stratejisini “genel politika” üzerine planlamış durumda. Kahramanmaraş’ta kronik hale gelmiş sorunları siyasetçilerden konuşan hiç yok. Bu sorunların bazıların Gazeteci Niyazi Kara Bey özetledi.  

‘’2018 yılında da Kahramanmaraş havalimanı açılamadı.

Hızlı tren gelmedi.

Kahramanmaraş -Göksun karayolu bitirilemedi.

Kahramanmaraş-Nurdağ arası duble yolun sıcak asfaltı dökülemedi.

Kahramanmaraş Çağlayancerit yoluna başlanamadı.

Kuzey çevre yolu ve güney çevre yolu bitirilemedi.

Yeni terminal binası yapılamadı.

Kahramanmaraş 30 bin kişilik yeni stadına kavuşamadı.

Kahramanmaraş’a kongre merkezi yapılamadı.

Yedikuyular kayak merkezi’ne oteller yapılamadı.

Aksu Çayı...’’

 

Yukarıda sıralanmış olan sorunlar maalesef ne siyasetçilerimizin ne de milletvekillerimizin gündeminde. Dedim ya ülke geneli politikalardan başını kaldırmayanlar için şehirdeki sorunlar hiçbir önem arz etmiyor. Kahramanmaraş ayakta uyutulmaya devam ediliyor. Siyasilerin verdikleri sözlerde halka ninni gibi geldiği için uyumaya devam ediyoruz.  

Şehrimizde Ak Parti Büyükşehir Adayı Hayrettin Güngör seçim çalışmalarına gezilerle devam ederken seçim çalışmasına mecliste başlayan CHP’de Ali Öztunç’un aday edilmesinin nedeni de özellikle “Kahramanmaraş sorunları” anlayışını temsil ettiği için olmalı.

Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ın kronikleşmiş sorunlarını mecliste gündeme getirdiği için büyük seçmen kitlesinin ilgisini çekeceği kesin. Kılıçdaroğlu’nun Kahramanmaraş için ‘’Daha çok sürünürsünüz’’ söylemi ise Öztunç için negatif etki. Kahramanmaraş kendi içine kapalı gibi görünse de birlik ve beraberlik noktasında dış etkilere karşı hep tek vücut olmayı başarmıştır. Ali Öztunç’u zorlu bir seçim çalışma süreci bekliyor.

Sorunların çözümüne endeksli yine vaatler zincirimi yoksa işte verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesi yolunu mu seçecek Ak Parti? İşte oy oranında düşüş ya da artış, bu sorunların çözümü için izleyeceği politikaya bağlı. Kronikleşmiş sorunlar çözüm istiyor, çözüme kavuşturulmazsa Ak Parti Kahramanmaraş’ta büyük oranda oy kaybı yaşayabilir.

Kahramanmaraş Milletvekilleri için sosyal medya üzerinden bazen sorular soruyorum. Anket çalışması olarak sosyal medya gerçekten bulunmaz mecra. Gelen yorumlara bakınca milletvekilleri fotoğraf karelerinden ibaret kalıyor. Onların gündeminde Kahramanmaraş yok, ülke gündemi daha ağır basıyor. Milletvekili Habibe Öçal için genel seçimler öncesi oluşan negatif algı meclis çalışmaları ile pozitife dönmüş durumda.

İnsan haliyle düşünüyor, Maraş’a yabancı dediklerimiz Maraş’ta siyasetin içinde olanlardan daha Kahramanmaraş aşığı oluyor. Hayrettin Güngör’e de yabancı deniyor, bence Güngör birçok siyasetçiden daha Kahramanmaraş aşığı olduğunu ispatlayacak…

TEMA Vakfı Kahramanmaraş İl Başkanı Abdurrahman Akbolat Bey'de ''Aksu ve Erkenez Çayı simsiyah Sır Barajına akıyor ve çok kötü kokuyor.'' diye feryat edip her mecrada gündeme taşıyıp Endüstriyel Biyolojik Arıtma Tesisi yapılması için gayret ederken siyasiler, yetkililer ve vekillerden cevap alamadığından yakınıyor.Buyurun muhatapları kim acaba?Bu yazı 1985 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI