Bugun...


Mesut Tuğrul


Facebookta Paylaş

Erkoç Başkan bu hayır duası sana yeter
Tarih: 13-11-2017 11:01:00 Güncelleme: 13-11-2017 11:01:00


Siyaset yaptığın günden beri diyorsunuz ya; ‘önemli olan bir hayır duası, Allah’ın rızasını almak’

Bugün bunu yazacağım; Ak Parti Genel Merkezi tarafından Türkiye’nin en başarılı Büyükşehir Belediye Başkanı, Sağlıklı Kentler Birliğinden Jüri Özel ödülünü ve son olarak Kahramanmaraş’ta ulaşım alanındaki dönüşümden dolayı Uluslararası İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuar’ında Toplu Taşıma Sistem ödülünden söz etmeyeceğim. Hatta daha ileriye gidip basına ve sosyal medyaya yansımayan haftanın belirli günleri ailecek birçok garibanın sofrasında akşam yemeğine gidip onların dertleriyle dertlendiğinin ayrıntılarını da kaleme almayacağım.

Son günlerde tüm ulusal kanallarda yayınlanan ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile onlarca belediyenin bu hizmeti öğrenmek için sıraya girdiği; Akıllı Yaşlı Koordinasyon Merkezinden söz edeceğim.

Projenin ayrıntılarını detaylarıyla anlatmaya gerek yok çünkü tüm dünya gerek sosyal medyadan gerek yazılı ve görsel basından takip etti.

Evlatları veya akrabaları tarafından kendi kaderine terk edilmiş o yaşlılarımızın artık evlatlarından daha iyi bakan ve her zaman ‘ihtiyaçlarını yerine getirin’ talimatı veren bir manevi evlatları var. O da Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’tur ve bugün öz evlatlarından daha yakın olduğunu göstermiştir.

Bence, İki hadisle yapılan hizmetin altındaki niyet ortaya çıkacaktır. “Düşkünleri görüp gözetiniz, zira siz ancak düşkünleriniz sayesinde yardım görür ve rızıklanırsınız. Bereket, büyüklerinizin yanındadır.”

İşte Erkoç’un niyeti de tamamıyla bu. En başından beri hayır duası ve Allah’ın rızasını almak ve onlara hak ettiği değeri vermek.

Aynı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi, ‘yol, yapılır, park yapılır, önemli olan insanların gönlüne girmektir’

Bu projenin manevi yönünün ne kadar büyük olduğunu hadisler ortaya çıkarıyor. Belki de Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’un cüzi bütçelerle devasa hizmetlerin bu memleket insanına kazandırmanın altında yatan faktörde budur. Yani küçük meblağların kuruşunu zayi etmeden vatandaşın hizmetine devasa projeler kazandırmaktır.

Kahramanmaraş son 3 yılda çok büyük değişimlere sahne oldu, köprülü kavşaklar, yeni bulvarlar, yeni çevre yolları, yeni parklar, dev tesisler vs.

Göreve başladığı ilk gündeki vatandaşların kafalarındaki sorular tamamen bitti. Milletin emanetine millet için sahip çıkan, onların dertleriyle dertlenen, sıkıntılarını çözmek için gece gündüz koşturan genç ve dinamik bir başkan profili var.

Tüm ulusalda çıkan haberler ve aldığı ödüller bir Kahramanmaraşlı olarak kimsenin gururunu okşamıyor, söyler misiniz? Biz değerlerimize sahip çıkalım, halk olarak onlara sevgimizi, saygımızı ve desteğimizi verelim, daha iyi hizmetlerin gelmesinin önünü açalım.Bu yazı 2584 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 1. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 2. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 3. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 4. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 5. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 6. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
VİDEO GALERİ
YUKARI