Bugun...


Mehmet Yüzbaşıoğlu


Facebookta Paylaş

Halk Sağlığı Fark Atıyor
Tarih: 05-09-2017 10:16:00 Güncelleme: 05-09-2017 10:16:00


Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener yılda iki kez basınla bir araya gelerek çalışmalarını paylaşır. Bu toplantılara basın da yakından ilgi gösterir, kimi manşetlerine, kimi köşelerine, kimi internet sitelerine, kimi de canlı yayın olarak halkımıza duyurur.

 Toplantıda Dr. Ahmet Yener soruların hepsine doğru dürüst cevaplar verir kaçamak yapmaz. Neyse odur. İster olumlu ister olumsuz olsun…

 İlimizde görev yapan müdürlerin birçoğu bırakın basın toplantısı yapmayı bilgi dahi vermek istemezler.

Resmi kurumlar sonuç olarak insanlara hizmet etsin diye kurulurlar. Her kurumun görev alanları farklıdır. Ancak birçoğu kapalı kutu olarak kalırlar. Hâlbuki devletin sızması sakıncalı olan bilgileri elbette gizli kalmalıdır. Âmâ bunun dışında kalanlar belli bir disiplin içerisinde basına vermenin ne sakıncası olabilir? Bilgileri basınla paylaşılmadığı zaman o kurumun varlığından kimsenin haberi olmaz. Ve insanlar tarafından tanınmaz ve ilgide görmez.

Hâlbuki işin özü öyle değil; her müdür siyasete yönelmeden müdürlüğü ile ilgili kendi konusunda bilgi verme yetkisine sahip.   

Diğer taraftan, sağlık konusunda geleceği de inşa etmeye çalışan ve aynı zamanda sosyal sorumluluk projesine de öncülük eden Dr. Ahmet Yener’in basına verdiği bilgilerin bir kısmını aktarmak istiyorum:

Hastanelerde Suriyeli hastaların yoğunluğu bizim hastalarımızı tedirgin ettiğini hepimiz biliyoruz. Bunu önlemek için Halk Sağlığı Müdürlüğü doktoru, hemşiresi, ebesi, çalışanı ve hastası Suriyeli olan Oniki Şubat ve Dulkadiroğlu ilçelerinde iki tane daha sağlık merkezi açmaya hazırlanıyor. Konteyner kentte Birinci basamak göçmen sağlık merkezi şu anda açılmaya hazır durumda. Göçmen sağlık merkezlerinde muayene, bağışıklama,   programı, bebek, çocuk, lohusa izleme gibi birinci basamak sağlık hizmeti verecek.

Eski Yeni Şehir Devlet Hastanesi yeri şu anda yıkılıyor. Buraya da Külliye tarzı Halk Sağlığı Müdürlüğü ve sağlık yaşam merkezi kurulacak.  İlçelere ve daha önce köy olan büyük mahallelere, merkezin birçok yerine sağlık merkezleri yapılmakta bunların bir kısmı hizmete girmiş bir kısmının da yapımı devam ediyor. Eski binalar ya restore ediliyor. Yâda yıkılıp yenisi yapılıyor.

 Bize verdiği bilgiler çok uzun ama bazı önemli bulduğumu bu sayfaya taşıdım.

Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yener geçtiğimiz yılda kanser tarama konusunda Türkiye’de en başarılı idareci olarak seçilmişti.  

Sağlık konusunda, aile hekimliği, kişiye yönelik koruyucu sağlık hizmetleri ile birinci basamak teşhis tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri veren bir kurum. Bu hastanelerin yoğunluğunu azaltmak ve ayakta

Tedavi gereksinimi buralarda karşılamak, üzere hizmet vermektedir.

Bu tür başarılı bürokratların tüm kamu kurumlarında olmasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutlar esenlikler diliyorum.Bu yazı 2256 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 • kötü kedi şerafettine büyük ilgi
  kötü kedi şerafettine büyük ilgi
 1. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 2. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 3. futbolun hokkabazları sokakta
 4. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 5. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 6. kötü kedi şerafettine büyük ilgi
VİDEO GALERİ
YUKARI