Bugun...TKDK’DAN ELBİSTAN’A YATIRIM MÜJDESİ
Tarih: 23-05-2018 01:28:22 + -


Kahramanmaraş ve ilçelerinde hayat bulan önemli projelerde büyük katkısı olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK) bu kez de Elbistan’da inşa edilecek ve kent için bir ilk niteliği taşıyan modifiye atmosferli soğuk hava deposuna destek vereceği öğrenildi.


TKDK’DAN ELBİSTAN’A YATIRIM MÜJDESİ

Kuruluşundan bugüne faaliyet gösterdiği tüm kentlerde önemli yatırımların ülke ekonomisine kazandırılmasında büyük rol oynayan Türkiye’nin kırsal kalkınma hamlesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Kahramanmaraş’ın kırsal kalkınmada adından söz ettirmesi için de önemli çalışmalar yürütüyor. Bu anlamda TKDK Kahramanmaraş İl Koordinatörlüğü’nce yürütülen yatırımcı odaklı çalışmalar gün geçtikçe meyvesini veriyor. Son olarak İl Koordinatörlüğü’nde düzenlenen törende Say Soğuk Hava Deposu Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin  “Elbistan Say Atmosfer Kontrollü Soğuk Hava Deposu” projesi için sözleşme imzalandı.

Elbistan'da gerçekleştirilecek olan 5 Milyon TL tutarındaki yatırım, modifiye atmosferli soğuk hava üniteleri aracılığıyla ürünün daha uzun süre ve daha taze muhafaza edilebilmesine olanak sağlayacak olmasıyla bugüne kadar destek verilen tesislerden ayrılıyor. 2 Milyon TL'nin üzerinde hibe talebi olan yatırımı bir an önce faaliyete geçirmeyi arzu ettiklerini ifade eden şirket yetkilisi Halil İbrahim Ödemiş, bu tesisin bölge için ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını belirterek TKDK desteğinden istifade edecekleri için de ayrıca mutluluk duyduklarını söyledi.

Sözleşme imzalama töreninin ardından açıklamalarda bulunan İl Koordinatörü Ahmet Cemil Ceyhan ise “Kahramanmaraş’ta niteliği itibariyle bir ilk olacak bu son teknoloji soğuk hava deposuna destek verecek olmaktan son derece memnuniyet duyuyoruz. Yatırım sürecinin ne kadar zorlu olduğunu iyi biliyoruz. Kıymetli yatırımcımızı tebrik ediyor ve projenin hem kendilerine hem de şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Üretime, istihdama, özetle ekonomiye katkı sunacak böyle nitelikli projeleri desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

Meyve ve sebze sektöründe hasat sonrası kayıpları önlemesi ve üreticinin hak ettiği fiyata ürününü satmasına ciddi katkı sağlaması beklenen tesisin % 50 hibe desteği almaya hak kazandığı ve bir an önce faaliyete geçmesi adına çalışmaların başladığı kaydedildi.
Bu haber 288 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 • kötü kedi şerafettine büyük ilgi
  kötü kedi şerafettine büyük ilgi
 1. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 2. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 3. futbolun hokkabazları sokakta
 4. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 5. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 6. kötü kedi şerafettine büyük ilgi
VİDEO GALERİ
YUKARI