Bugun...SEÇMEN PARTİYE GÖRE OY VERİYOR
Tarih: 04-12-2018 14:34:58 + -


31 Mart Yerel Seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyaset arenası ısınmaya başladı. Kahramanmaraşlı vatandaşlar yerel seçimlerde oy kullanırken adaydan ziyade partiyi göz önüne aldıklarını ifade ediyorlar.


SEÇMEN PARTİYE GÖRE OY VERİYOR

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi Haber Ekibi sokağa çıkıp vatandaşlara Oyunuzu verirken parti mi, aday mı daha etkili olur? Sorusunu yöneltti. Kahramanmaraşlı vatandaşların büyük bir çoğunluğu oy kullanırken partiyi dikkate aldıklarını söylediler.

31 Mart yerel seçimlerinde partiyi baz alarak oy kullanacağını söyleyen Mevlüt Çayır, “Tabi ki adayda önemlidir ama ben partiye göre vereceğim. Bu yerel seçimlerden sonra halka ve şehre daha fazla hizmet olması gerektiğini düşünüyorum. Kahramanmaraş’ta yeteri kadar hizmetin yapıldığını düşünmüyorum. Parkların, çevre düzenin ve alt yapının iyileştirilmesi kanaatindeyim” ifadelerini kullandı.

Oy kullanırken partiyi göz önüne alacaklarını söyleyen Kerim Bucak, “ Desteklediğim partinin gösterdiği adaya destek vereceğim. Yerel seçimlerden şehrimize daha fazla hizmetin gelmesini istiyoruz. Bazı mahallerde su ve yol sıkıntısı yaşanıyor. İnşallah onlar da çözülür diye umut ediyorum.

Oy kullanırken partiye göre oy vereceğini söyleyen Derya Kuşçu, “ Tabi ki yapılacak olan hizmetler çok önemlidir. Verdiğim oyda partinin çok etkisi olacaktır. 31 Marttan sonra bundan daha iyi bir Kahramanmaraş hayal ediyorum.  Kahramanmaraş’ta her şeyin yolunda olduğunu düşünüyorum. Umudumuz her şeyin daha iyi olmasıdır” dedi.

Her seçimlerde mutlaka sandığa gittiğini söyleyen Mustafa Sarı, “Ben her zaman son anda karar veririm. Oyumu kullanırken hiçbir menfaat gözetmiyorum. Hiçbir parti ile iç içe değilim. Tabi ki ülkemi düşünecek insana da sıcak bakarım. Kesin olarak adaya göre oyumu veririm. Yerel seçimlerde belediyelerden daha fazla hizmet bekliyoruz. Memleketin durumunu bile sorunlarına hâkim olan kişilerin aday gösterilmesini isterim. Bu şekilde şehrin daha fazla hizmet alabileceğini düşünüyorum. Vatandaşın gösterilen adayları tanıması lazımdır. Adaylar rant peşinde koşmamalıdır. Kahramanmaraş’a yapılabilecek en büyük hizmet istihdamın arttırılmasıdır” açıklamalarında bulundu.

Yerel seçimde oy kullanırken adayı adaya göre oy vereceğini söyleyen Hamza Karataş, “Adayların halkın içinden çıkması ve halkın tanıması lazımdır. Oy kullanırken her zaman kişiye bakarım. Kahramanmaraş’ta son yıllarda gerekli yatırımlar yapıldı. Ben tek sorunun aşırım trafik olduğunu düşünüyorum. Umarım bu sorun en yakın zamanda çözülür” şeklinde konuştu.

HABER-FOTO: MERT POLAT
Kaynak: marasbugun.com

Bu haber 523 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI