Bugun...ÖÇAL'DAN ANDIMIZ AÇIKLAMASI!
Tarih: 25-10-2018 11:55:06 + -


Danıştay 8. Dairesi'nin 'Öğrenci Andı'nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesinin ardından, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal'dan, yeni bir açıklama daha geldi.


ÖÇAL'DAN ANDIMIZ AÇIKLAMASI!

Kahramanmaraş Milletvekili Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekili Habibe Öçal yaptığı açıklamada, ''Sura-Devlet vazifesi amacıyla kurulan ve idarenin eylem ve işlemlerinin hukuka uygun olup olmadığını denetlemek için var olan Danıştay geçen hafta, "Andımız" adında otoriter bir yönetim anlayışı tarafından dayatılan metnin tekrardan okullarda okutulmaya başlanması ile ilgili talihsiz bir karar vermiştir. Bu karara tepki olarak yapmış olduğumuz açıklama sonrası, aleyhimizde örgütlü bir karalama ve linç kampanyası başlatılmıştır. Görüşlerimden ziyade şahsımın, aile çevremin oldukça çirkin ifadelerle hedef alındığı bu kampanya, Sayın Cumhurbaşkanımızın ve partimizin bugüne kadar ortadan kaldırmak için mücadele verdiği pespaye bir siyaset yapma tarzının son kalıntılarıdır. Kirli ilişkilerle biçimlenen böylesi siyaset yapma tarzına -hamdolsun- bugüne kadar teslim olmadım, bundan sonra da olmayacağım'' dedi.
Açıklamalarımın arkasındayım diyen Öçal, ''Danıştay'ın bu karanı; Hukuka uygunluk denetiminin sınırlarını aşmıştır. Yürütmenin yetkisinde olan bir alana girmiştir. Ayrıca yerindelik kararı vererek hükümet gibi davranmıştır. Bu karar; AK Parti hükümetiyle son bulan vesayet anlayışının yeniden hortlatma girişimidir. Danıştay böyle bir kararla yasayı ve anayasayı alenen çiğnemiştir. Böyle bir kararı kabul etmemiz mümkün değildir'' dedi.
Öçal daha sonra sözlerine şöyle devam etti; ''Etnik kimligi ne olursa olsun Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez, Boşnak vs. hangi ırktan olursa olsun, hepimiz büyük TURK milletinin eşit parçalarıyız. Kimlik vurgumuz kırıcı, dışlayıcı değil tam tersine kucaklayici ve kapsayıcı olmalıdır. Kimseden milletçilik, milliyetçilik ve hukuk dersi almaya ihtiyacımız yoktur. Kimsenin de benim mensubiyetimi sorgulama hakkı yoktur. Hepimiz Adem'in çocuklarıyız. Biriz ve beraberiz. Bu birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışan karanlık eller, "Andımız" üzerinden nifak sokmaya çalışmaktadır. Biz bunun karşısındayız ve buna müsaade etmeyeceğiz. 2013 yılında AK Parti olarak, bizler, genç zihinlerimizi millet olarak tarihsel mirasımıza aykırı, otoriteryan yönetim anlayışının eseri olan bu ayrıştırıcı, ötekileştirici metinden kurtarmıştık. Ancak Danıştay'ın talihsiz kararıyla yeniden gündeme gelmiştir.
Partimiz, hükümet ederken ortaya koyduğu icraatlarla ve kendi projeleriyle milletin önüne çıkmış ve milletimizin tasvibine, desteğine mazhar olmuştur. Milletimiz partimizin icraatlarını onaylamıştır. Milletin verdiği bu takdir etme, yönetme yetkisinin herhangi bir kurum tarafından gasbı kabul edilemez. Aksi halde seçimlerin ve hikmet-i hükümetin bir anlamı kalmaz.''
Türk milletinin millet olma şuur ve hissiyatı en iyi ifadesini İstiklal Marşında bulmaktadır diyen Öçal, ''Bunun dışındaki hiçbir metin üzerinde antlaşmadık ve "and" olarak kabul etmedik, etmiyoruz. Ve diyoruz ki; TEK MİLLET, TEK BAYRAK, TEK VATAN, TEK DEVLET! Bu vesileyle açıklamalarım sebebiyle, şahsıma ve aileme yapılan hakaretleri ve karalama kampanyalarını şiddetle kiniyor, hukuk önünde hesaplaşacağımızı bildiriyorum. Danıştay'ın Hukuka aykırı olan bu kararını bir kez daha kabul etmediğimizi ifade ediyor, milletimi ve aziz Kahramanmaraşlı hemşehrilerimi saygı ve sevgiyle selamlıyorum'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.
HABER: ÖMER FARUK SALMAN
Bu haber 1153 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI