Bugun...MİLLİ İRADE MEYDANI'NA CAMİ TEMELİ ATILDI
Tarih: 13-06-2018 15:06:04 + -


Milli İrade meydanına yapılacak olan caminin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç katıldı.


MİLLİ İRADE MEYDANI'NA CAMİ TEMELİ ATILDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılan eski emniyet binası yerine yapılacak olan Milli İrade meydanına hayırsever vatandaşların yardımı ile birde cami yapılıyor. Caminin temel atma törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debigici ve cami inşaatı için yardımda bulunan Hayırsever Şakir Erzurumluoğlu ve kardeşleri katıldı.

Başkan Fatih Mehmet Erkoç törende yaptığı konuşmada, ''Şehrimizin bu bölgesinde Camimiz yapılacaktır. Hayırsever kardeşlerimiz Şakir abi ve kardeşleri tarafından. kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu bölgede böyle bir ihtiyaç, çok acildi. Şehrin en önemli ihtiyaçlarından bir tanesiydi, çünkü bu bölgede geçmiş zamanlarda cami inşa edilmemiş yada planlara konulmamış. Bunu her zaman vatandaşlar dile getirdi. Allah hayırlı eylesin. Ben teşekkür ediyorum Allah razı olsun'' dedi.

Şahir Erzurumluoğlu ise ''Böyle mutlu ve hayırlı günde yanımızda sizleri görmek bizlere gurur verdi. İnşallah hayırlara vesile olur ve güzel bir eser olur inşallah. Teşekkür ediyorum'' dedi.

AK Parti Sözcüsü Ünal ise Başkan Fatih Mehmet Erkoç'a Erzurumluoğlu ailesine teşekkür ederek sözlerine başladı. Ünal şöyle konuştu; ''Bildiğiniz gibi Türkiye 16 yıldan beri alt alta yatırımlarını ilk oranda tamamladı. Sağlıkta, eğitimde, ulaşımda ve savunma sanayide ciddi bir atılım içindeyiz.

Şimdi inşallah yeni dönemde Türkiye, alt yapı yatırımlarını tamamlamış bir ülke olarak daha çok üst yapı yatırımlarını, insana, şehre, çevreye ve sürdürülebilir çevrenin yanı sıra şehirlerimizde insanın yaşam kalitesi, kültürü, değerleri, inançları bunların sürdürülmesi ve yaşatılması anlamında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Millet bahçeleri bunların en güzel örneklerinden bir tanesi yine aynı şekilde millet kıraathaneleri birileri bu millet kıraathanelerinin önemini kavramakta zorlanıyor.''

Biz geçmişte istihdam sorunlarından dolayı maalesef kahvehane köşelerinde oturan insanlarımızı şimdi istihdamla birlikte iş hayatına kavuşturarak son 1 buçuk yılda 1 buçuk milyon insanımızı iş sahibi yaptık diyen Ünal, ''Kıraathanelerle ve millet kıraathaneleriyle şimdiki gençlerimizin buluştuğu, sosyalleştiği ders çalıştığı ve gurup çalışması yaptığı yerler haline getiriyoruz. Aynı şekilde şehir meydanları, Şehir meydanın hemen yanında camisi, camiinin altında burada bulunan insanlarımızın  annelerin ihtiyaçlarından geçlerin ihtiyaçlarına kadar her şeyin düşünüldüğü çok amaçlı salonumuzun olduğu yeni bir camii konsepti buraya hazırlanıyor.

Hemen yanında büyük bir meydan ve meydanın hemen alt tarafında da inşallah ikinci büyük bir bahçe, Büyükşehir belediyemiz hayata geçirilecek. Bütün bunlar göstermekte ki şehirlerde artık yaşayan, yaşanan ve içinde yaşayanlarında o şekilde yaşamaktan keyif aldığı mekanlara dönüşüyor'' ifadeleri ile sözlerini tamamladı.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN
Kaynak: Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi

Bu haber 273 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 • kötü kedi şerafettine büyük ilgi
  kötü kedi şerafettine büyük ilgi
 1. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 2. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 3. futbolun hokkabazları sokakta
 4. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 5. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 6. kötü kedi şerafettine büyük ilgi
VİDEO GALERİ
YUKARI