Bugun..."MHP GÜÇLÜ OLURSA ERDOĞAN’DA GÜÇLÜ OLUR"
Tarih: 11-06-2018 15:42:22 + -


MHP Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Sefer Aycan Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a milletvekilliğinde ise MHP’ye oy istediklerini söyledi. Aycan MHP’ye verilecek bir fazla oyun Ak Parti’ye de yarar sağlayacağını belirterek; “MHP ne kadar güçlü olursa Recep Tayyip Erdoğan da o kadar güçlü olacaktır, kuracağı hükümet de o kadar güçlü olacaktır.” Dedi.Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Sefer Aycan, MHP Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mustafa Akpınar’ın organize ettiği toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. MHP Milletvekili Adayı Fatih Mehmet Ceyhan’ın da bulunduğu toplantıda konuşan Aycan hem gündemi değerlendirdi hem de seçim beyannamelerinde bulunan bazı maddeler üzerinde durdu.

CUMHUR İTTİFAKININ MİMARI BİZİZ

24 Haziran’da yapılacak genel seçimler için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürdüklerini belirten Aycan Cumhur ittifakının kurucusu ve mimarı MHP Lideri Bahçeli’nin olduğunu söyledi. O günkü ülkenin şartlarında cumhur ittifakının neden kurulduğunu ve neler beklenildiğini sürekli Liderleri Bahçeli’nin anlattığını hatırlatan Aycan ülkenin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle bu ittifakın zorunlu olduğunu dile getirdi. Seçim çalışmalarında ilk seçmenle diyalog kurduklarında önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy istediklerini ifade eden Aycan ardından ise partilerine oy istediklerini belirtti. Aycan kendi milletvekilleri ve partileri aleyhine çalışan adayları ise uyardı.

AF KONUSU HALA GÜNDEMİMİZDE

Kamuoyunda partileri ve liderleri Bahçeli’ye karşı ciddi bir teveccüh olduğuna da vurgu yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, gündeme getirdikleri fakat Ak Partiden onay alamadıkları af konusunu da hatırlattı. Aycan; “Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli af konusunda görüşlerini anlatmıştı, biz hala buna vurgu yapıyoruz, Genel Başkanımız kader mahkûmlarına mutlaka af getirilmesinden yana. Hatta bu noktada birebir görüşme yapılabileceğini söylemişti. Bugün biz cezaevine gittik, orada çok sıkışık bir durumda kapasitenin üzerinde mahkûm ve tutuklular var, şartları da hiç iyi değil. Ciddi bir şekilde beklenti var, aynı zamanda infaz memurlarının şartları da tabi ki sıkıntılı. Memurların sendikaları var, sendikalar bunların hak mücadelesini veriyor ama infaz memurlarının bir sendikası yok. Bu taleplerini de iletemiyorlar. Biz de bu taleplere aracılık yapacağımıza söz verdik. Onlar da ek göstergelerinin yükseltilmesini ve yıpranma paylarının artırılmasını istiyor. Bunu da gündeme getireceğimize ve takipçisi olacağımıza söz verdik. Af konusunda kararlılığımız, taleplerimiz, çalışmalarımızı biliyorsunuz, bunların da bir şekilde gerçekleşmesi için uğraşıyoruz.” Dedi.

MECLİSE DAHA GÜÇLÜ GİRMEMİZ LAZIM

Seçim beyannamesindeki vaatlerin toplumun tüm kesimini kucakladığına değinen Aycan MHP’nin meclise güçlü bir şekilde girmesiyle hem hükümet hem de bundan sonraki politikalar üzerinde etkisini artırıp vaatlerin bir bir yerine getirileceği sözünü verdi. Cumhur İttifakının kurucusunun Bahçeli olduğunu da hatırlatan Aycan; “Ülkenin şartları ve içerisinde bulunduğu durum nedeniyle Cumhur İttifakı'nı zorunlu görüyoruz. Seçimde iki temel stratejimiz var, bir tanesi Sayın Cumhurbaşkanı bizim de Cumhurbaşkanı adayımız olduğu için, ona oy istiyoruz. Cumhurbaşkanı'nın adaylığını önce biz gündeme getirdik ve destekliyoruz. Bizim adayımız Recep Tayyip Erdoğan'dır ama milletvekili seçiminde tabii ki partimiz ve adaylarımız için oy istiyoruz. MHP’nin, Meclis'te güçlü bir grup kurmasını istiyoruz. Böylece hem hükümete destek vermek hem de politikalarımızı, hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz.” Dedi.

MAHALLE ESNAFININ KORUNMASI LAZIM

Geçen hafta ziyaret ettikleri Esnaf Odalar Birliği Başkanlığındaki esnaflarla ilgili fikir alışverişinde bulunduklarını hatırlatan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Sefer Aycan şöyle konuştu; “AVM yasasının tekrar gündeme getirilmesi, bununla ilgili düzenleme yapılmasından yanayım. Tabi esnaflarımız, AVM’lerin şuan ki durumundan zarara görüyor. Yurt dışı deneyimlerimiz var, bu AVM’ler yurt dışında şehrin dışında olur, özellikle belirli bir kilometre uzağında ve özel olarak gitmeniz gereken bir yer, şehir içerisinde küçük esnaflar var, Türkiye’de küçük esnaf orta direk, devletin temeli. Bunları öldürmemiz lazım, bu kadar kişi buradan geçiniyor, bu esnafları eğer bitirirsek, bundan dolayı çok ciddi bir işsizlik ve ekonomik sorunlar da çıkacaktır. Mahalle bakkalı sadece sıradan bir bakkal değildir, mahallenin her şeyidir aslında. Parasız kalan insan gelir, hem alışverişini yapar hem de borç para bile alır, ekmeğini alır, hiçbir zaman bakkal vermiyorum demez, yazar oraya. O mahallenin her şeyidir bakkal. Gelir anahtarını bırakır, mahallenin ekonomik ve sosyal hayatının temelidir.  O bakkalları öldürürsek bu sosyal olguyu da öldürmüş olacağız.” Dedi.

 HABER:MELİHA KÜÇÜKÖNDER
Kaynak: Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi

Bu haber 426 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI