Bugun..."MESELE MEMLEKET MESELESİDİR"
Tarih: 21-06-2018 11:33:24 + -


Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal; “Mesele siyasi bir mesela değil, mesele memleket meseledir. Bunun adını doğru koymak lazım ve bütün bu mücadeleyi okurken de bizim millet iradesini egemen kılmak için çalışanlarla eski vesayetçi düzeni korumak için çalışanlar olarak çok net görüyorum.” Dedi.Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal 24 Haziran Genel Seçim çalışmaları çerçevesinde Memur-Sen Kahramanmaraş İl Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette yeni sisteme neden ihtiyaç duyulduğunu örnekleriyle anlatan Ünal, 24 Haziranda yapılacak seçimin siyaset meselesi olmadığını memleket meselesi olduğunu belirtti.

AK PARTİ BİR MİLLET HAREKETİDİR

Memur-Sen toplantı salonunda Memur-Sen üyelerine yönelik yaptığı konuşmada Ak Partinin bir millet hareketi olduğuna vurgu yapan Ünal şöyle konuştu; “2002 yılında kurulan Ak Partiyi, siyasi partilerden bir parti olarak göremeyiz. Ak Parti kurulduktan altı ay sonra iktidara gelmiş, bu aziz milletin görevlendirdiği bir millet hareketidir. AK Parti’nin bir millet hareketi olduğunu ve milletin ona verdiği görevi yerine getirmekle mesul olduğunun altını çizmek gerektiğini düşünüyorum. Bu görev geçmişte Adnan Menderes’e, Turgut Özal’a, Necmettin Erbakan’a verildi. Ve nihayetinde bu millet bu görevi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a verdi. Bu görev neydi? Bu görev hiçbir zaman esaret kabul etmeyen, boyunduruk altına girmeyen, tarih sahnesinde her zaman var olmuş ve tarih sahnesinde de büyük ufku ve vizyonuyla tarih yazmış, adaletin, hakkaniyetin, mazluma kucak açmanın adı olmuş büyük bir milletin büyük tasavvurundan bahsediyoruz. Buna kimi zaman nizam-ı alem ülküsü denmiş, kimi zaman ila-i kelimetullah denmiş, kimi zaman ise kızıl elma denmiş. Ama hepsi de nihayetinde bu aziz milletin büyük ülküsünün, idealinin, tasavvurunun ismi olmuş. Bugün bu görevi AK Parti taşıyor.

1960’DA VESAYET SİSTEMİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Kısaca geçmişe gittiğimizde biz hep neyin sıkıntısını yaşadık? Ben de memurluk yaptım, 10 yıl yaklaşık öğretmenlik yaptım. Hepimiz ağır çekimde biz yaşarken oldu, bir bilinmeyenden bahsetmiyoruz. Biz yaşadığımız bir şeyden bahsediyoruz.  Bizim bir idare sistemimiz vardı, adına parlamenter sistem dedikleri, bu sistemin 1960’dan öncesini anlatmayayım, 1960’da bir vesayet sistemine dönüştürüldü. Soğuk Savaş yıllarının şartlarına göre oluşturulmuş bir sistemdi. 27 Mayıs 1960 darbesi, bütün darbelerin anasıdır ve bir vesayet sistemine dönüştürüldü. Bu sistemi de bir araba gibi düşünecek olursanız, bir direksiyonu var ve bir sürüş sistemi var, bir de yan tarafa bir direksiyon daha koymuşlar. Yani iki tane şoför koltuğu var bu sistemde. Sürücü adaylarının araçları gibi. Demokrasi, milletin eliyle temsilcilerinin devleti yönetmesidir, kararlarını kendisinin vermesidir diyoruz. Şimdi millet temsilcilerini seçip Ankara’ya gönderiyor, milletin temsilcileri iktidar oluyor şoför koltuğuna oturuyor. Sağına bakıyor ki, yanında bir şoför daha var, onun da önünde bir direksiyon var. Adam diyor ki hoş geldin şimdi seni mi seçtiler diyor. Bak bu arabayı ben kullanırım, nereye gideceğine, hızına, ne zaman duracağına, ne zaman kalkacağına ben karar veririm. Diyorsun ki ben milletin oyunu aldım, seçildim, niye sen karar veriyorsun. Diyor ki devletin sahibi benim. Böyleydi yaşadığımız aynen, iktidara geldiğimizde koltuğa oturduk, baktık ki sağımızda oturuyorlar. Darbe girişimleri oldu, ordu göreve çağrıldı, 27 Nisan e-muhtırası, kapatma davaları gibi müdahaleler yan tarafta oturanın kimi zaman frene basması, kimi zaman direksiyon çevirmesiydi.

Bu meseleyi hiç kimse bir siyasi meseleymiş gibi bize göstermesin, bu mesele bu milletin iradesinin egemen kılınması meselesidir. Memur-Sen’de bu mücadelede önemli bir rol oynamıştır, oynamaktadır, oynamaya da devam edecektir. Mesele siyasi bir mesela değil, mesele memleket meseledir. Bunun adını doğru koymak lazım ve bütün bu mücadeleyi okurken de bizim millet iradesini egemen kılmak için çalışanlarla eski vesayetçi düzeni korumak için çalışanlar olarak çok net görüyorum.

İLİMİZ İÇİN ORTAK AMAÇLARIMIZI BİLİYORSUNUZ

Kahramanmaraş’ta bizim neler yaptığımızı, ortak amaçlarımızı, mücadelemizi biliyorsunuz. Habibe hanımın Kahramanmaraş’a gelmiş olması gerçekten Kahramanmaraş için çok büyük bir kazanç. Çünkü ben Habibe hanımın özellikle yurt dışı çalışmalarını çok iyi biliyorum, projeler ve bu projelerin Türkiye ayağında yaptığı çalışmaları çok iyi biliyorum. Sizler Memur-Sen’de onun neler yaptığını çok iyi biliyorsunuz. Kahramanmaraş Habibe hanımla birlikte yeni bir soluk, yeni bir kuvvet kazanacak. O yüzden siz Memur-Sen camiasının Habibe hanım için özel bir çalışma yaptığını biliyorum ama biraz daha gayretlerinizi artırmanız gerekiyor.”

ÜLKEM İÇİN MÜCADELEMİ SİYASETTE DEVAM ETTİRECEĞİM

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Habibe Öçal’da Memur-Sen’in içerisinden gelen biri olarak dava arkadaşlarının yol arkadaşlarının kendisine sahip çıkma noktasında hiçbir zaman desteğini esirgemediğini söyledi. Memur-Sen’in bir ferdi olarak Türkiye için verdiği mücadeleyi siyaset arenasında devam ettireceğini dile getiren Öçal şöyle konuştu, “Dava arkadaşlarımın desteği her zaman arkamda, bunu hissediyorum. Memur-Sen, Türkiye demokrasisi ne zaman kesintiye uğratılmaya çalışıldığında daima bir kalkan görevi görmüştür. Sivil inisiyatif noktasında, sivil iradenin tecellisi noktasında ülkemizin bu önemli süreçlerinde üstüne düşen görevleri her daim üstlenmiştir. Bundan sonra da aynı görevi üstleneceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın. 24 Haziran’da da yine bütün dava arkadaşlarımın aynı duyarlılıkla milletin iradesine sahip çıkma, yeni ve güçlü Türkiye’nin inşasında görev ve sorumluluk alma noktasında yine aynı duruşu sergileyeceğini biliyoruz. Bizim için alın teri ne kadar kutsalsa, milletin iradesi de o kadar kutsaldır.”

ÜLKEMİZ ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASINDA

Memur-sen Kahramanmaraş İl Başkanı Abdulaziz Aydın ise Türkiye’nin çok önemli bir dönüm noktasında olduğunu söyledi. Aydın; “İnşallah bu süreci, alnımızın akıyla hep beraber aşmanın mücadelesini, niyetini ve temennisini güdüyoruz. Burada yapacağımız bu seçim 100 yılın seçimi, hem içerideki türbülansın son bulması için, hem uluslararası alandaki sıkıntıların bertaraf edilmesi için yaklaşık 16 yıldan beri AK Parti ve Cumhurbaşkanımız liderliğinde oluşan özgüvenin, bütün toplumun diğer katmanlarına da yansıyarak temayüz etmesini bu seçimde diliyoruz. Memur-Sen camiası olarak her dönemde milli iradenin yanında olduk, yine bu dönem de milli iradenin gayet net bir şekilde tecelli edeceğine inanıyoruz.” Diye konuştu. HABER: MESUT TUĞRUL
Kaynak: Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi

Bu haber 495 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 1. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 2. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 3. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 4. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 5. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 6. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
VİDEO GALERİ
YUKARI