Bugun..."Makama değil, sorumluluğa talibiz"
Tarih: 04-02-2019 12:24:37 + -


AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör, makama değil sorumluluğa talip olduklarını belirtti.Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesine ziyarette bulundu. Güngör, Gönül belediyeciliğine dikkat çekti.

Kahramanmaraş'ın yerel ve ulusal basın mensuplarını ziyaret için hafta sonunu tercih eden Başkan Adayı Güngör, ''Bugün Kahramanmaraş'ta yerel ve ulusal basın mensuplarını ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde ben basın mensuplarımızın bize nazik ev sahipliğinden ve sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Basınımız, haber alma özgürlüğümüzün önemli araçlarından birisi. Aynı zamanda hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın, sesi, gözü kulağıdır. Kimsenin görmediği, bilmediği olayları basın aracılığı ile öğreniyoruz. Bu manada kendilerini tebrik ediyorum'' dedi.

ZİYARETLERİMİZ SÜRECEK

Biz bundan sonraki süreçte de ziyaret ve istişarelerimize önem vereceğiz diyen Güngör, ''Kendilerinin şehrimizle ilgili önemli tespit ve gözlemleri var. Bunları paylaştık. Bunlardan istifade ettik. Önümüzdeki süreçte de bu öngörüler ve ihtiyaçları bir takvim içinde planlamayı düşünüyoruz. Bu manada bu gün ki ziyaretlerimizin çok önemli olduğunu düşünüyorum'' ifadelerine yer verdi.

GÖNÜLLERİ KAZANACAĞIZ

Kahramanmaraş'ta Bugün Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Mümtaz Yüzbaşıoğlu'nun sloganla ilgili sorusu üzerine Güngör şöyle konuştu; ''Önce Millet, Önce Memleket bizim partimizin sloganı. Millet işi, Memleket işi, Belediye işi, gönül işidir. Biz şehirleri imar ettik. Alt yapılar, üst yapılar yaptık. Eksik gedik olabilir ama gerçekten Türkiye'ye son zamanlarda ciddi bir alt yapı hizmeti yapıldı. Bunlar önemlidir. Ama gönülleri ihmal edersek, Fatih Sultan Mehmet Han'ın ifade ettiği gibi; 'Şehri imar ederken, nesli ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz şey, imar ettiğiniz şehri tahrip edebilir.' diyor. Biz vatandaşın gönlünü kazanmak zorundayız. Partimizin politikası da budur. Cumhurbaşkanımız manifesto da açıkladı. Biz bu ölçü çerçevesinde önümüzdeki süreci sürdüreceğiz.'' 

VATANDAŞ'TAN KARŞILIK GÖRÜYORUZ

Yüzbaşıoğlu daha sonra Başkan Adayı Güngör'e, ''Yaptığınız ziyaretlerde vatandaşların sizlerden ne gibi talepleri oluyor'' diye sordu. Güngör, ''Hamdolsun ki vatandaşlardan çok ciddi karşılık gördük. Vatandaş diyor ki; benim gibi ol, beni dinle. Biz zaman zaman size serzenişte bulunuyoruz. Ama ümidimiz yine siz olduğunuz için size serzenişte bulunuyoruz. Siz çok güzel işler yaptınız, yine en iyisini sizler yaparsınınız. Bizim sizden istediğimiz bizim gibi olun. Biz gösterişi sevmiyoruz. Bizim gibi yaşayan bizim gibi gezen birini istiyoruz diyor. Ben tek başıma bir yerlere gittiğim de garipseyenler oluyor ama memnuniyetle karşılayan daha fazla oluyor. Bazen diyor ki; belediye başkanı böyle niye tek? Ya ben rahat ediyorum. Vatandaş bana sempati ile bakıyor'' dedi.

SİZİ TANIDIKÇA SEVMEYE BAŞLADIK

Ziyarette Başkan adayı Güngör'e teşekkür eden Mehmet Yüzbaşıoğlu, ''Bazı başkanlar, diğer bürokratların bir kısmı basına önem verir bir kısmı önem vermez. Ancak basına önem veren kim olursa olsun mutlaka başarılı olacaktır. Şimdi buraya geldiniz, şeref verdiniz. Kahramanmaraş'ın bir çok konularını istişare ettik. Sizi tanıdıkça daha da çok sevmeye başladık. Bu yalnız bizim görüşümüz değil sokakta ki vatandaşın da görüşüdür. Giderek bir karşılık sempati görüyorsunuz. Sizinde bir oy kitleniz oluştu. 31 Mart'ta ki seçimlerde de bunun karşılığını göreceksiniz. Belediyecilikten geldiniz, bu da bizim için bir artıdır. Bilerek gelmek ile bilmeden gelmekte farklı. Bunların hepsi bize bir yatırım olarak dönecektir. Önümüzdeki süreçte Kahramanmaraş daha büyük gelişmelere sahne olacaktır'' diye konuştu.

HABER-FOTO: ÖMER FARUK SALMAN
Kaynak: marasbugun.com

Bu haber 417 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • ADALET
  ADALET
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. ADALET
 2. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 3. Bebişler
 4. Yurdum İnsanı
 5. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI