Bugun...KAHRAMANMARAŞ’TA 868 ÖĞRENCİ YURDA YERLEŞTİ
Tarih: 14-09-2018 11:11:51 + -


Kahramanmaraş Kredi Yurtlar Kurumu, (KYK) her geçen yıl modernleşen yapısıyla ve artan kapasiteleriyle bu yılda binlerce öğrencinin barınma sorununu gidermeye devam edecek. KYK Kahramanmaraş İl Müdürü, Mehmet Ali Öztürk bu yıl Kahramanmaraş’taki KYK yurtlarında kaç öğrencinin barınacağı konusunda Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine bilgiler verdi.


KAHRAMANMARAŞ’TA 868 ÖĞRENCİ YURDA YERLEŞTİ


Başkale'de 118 kaçak göçmen yakalandı Maskeli hırsızlar bakkaldan 8 bin liralık soygun yaptı MHP'nin Tarsus adayı Şevket Can Mossoro: "Buradan şampiyonlukla ayrılmak... Ödem sorunu ve beslenme Kahramanmaraş'ta orman yangını İmplant yaptırırken nelere dikkat edilmeli İstanbul Yeni Havalimanını Manisa'nın fidanları... Sürücü adayı otomobille 3 metreden aşağı düştü "Kalk Gidelim" dizisinin başarısının... Saç ekiminde kalem tekniği Tuzak imha edildi, PKK'nın finans kaynağına darbe... Başkale'de 118 kaçak göçmen yakalandı Maskeli hırsızlar bakkaldan 8 bin liralık soygun yaptı MHP'nin Tarsus adayı Şevket Can Mossoro: "Buradan şampiyonlukla ayrılmak... Ödem sorunu ve beslenme Kahramanmaraş'ta orman yangını İmplant yaptırırken nelere dikkat edilmeli İstanbul Yeni Havalimanını Manisa'nın fidanları...

 
KAHRAMANMARAŞ’TA 868 ÖĞRENCİ KYK YURTLARINA YERLEŞTİRİLDİ
Kahramanmaraş Kredi Yurtlar Kurumu, (KYK) her geçen yıl modernleşen yapısıyla ve artan kapasiteleriyle bu yılda binlerce öğrencinin barınma sorununu gidermeye devam edecek. KYK Kahramanmaraş İl Müdürü, Mehmet Ali Öztürk bu yıl Kahramanmaraş’taki KYK yurtlarında kaç öğrencinin barınacağı konusunda Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesine bilgiler verdi.

Öğrencilerin, üniversiteyi kazandıktan sonra en önemli problemi olan barınma sorununun giderilmesi ve daha rahat bir yaşam sürmeleri için KYK Kahramanmaraş İl Müdürlüğü yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

“868 ÖĞRENCİYİ YERLEŞTİRDİK”

Bu yıl Kahramanmaraş’ta KYK yurtlarına 2500 müracaat olduğunu söyleyen Öztürk: “Bunlardan 868 öğrenciyi yerleştirdik. Geriye kalan 1600 öğrenciyi en geç şubat ayında yurtlarımıza yerleştirmiş olacağız. Çünkü yeni kiraladığımız yurdumuzu Şubat ayında teslim alacağız. 20 eylül, 24 eylül, ve 27 eylülde yedek sırada yurt çıkan adayların listeleri güncellenecek ” ifadelerini kullandı.

TOPLAM 364.178 ÖĞRENCİ BAŞVURU YAPTI

Türkiye genelinde KYK yurtlarında kalmak için, 198.137 kız, 166.041 erkek olmak üzere toplam 364.178 öğrenci başvuru yaptı E-devlet üzerinden alınan başvurular, 11 Devlet Kurumundan (Mernis Yök, Ösym, Meb, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, SGK, Gelir İdaresi Başkanlığı, Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Tapu Genel Müdürlüğü) teyit edilerek, doğrulama ve düzeltmeler gerçekleştirildi. Bu kapsamda 14 milyon civarında online sorgu, web servisler aracılığı ile gerçekleştirildi ve elde edilen verilerle, 2 gün gibi kısa bir sürede değerlendirmeler tamamlandı. Toplam 364.178 öğrencinin Doğrulama ve değerlendirme kapsamında; Yönetim Kurulunca belirlenen kıstaslar çerçevesinde yapılan değerlendirme neticesinde başvurusu geçerli sayılan 191.638 kız, 162.290 erkek olmak üzere toplam 353.928 öğrencinin yerleştirme işlemleri tamamlandı.

155 BİN ÖĞRENCİ YEDEK SIRA ALDI

Yerleştirme işlemi neticesinde 109.696 kız, 89.151 erkek olmak üzere toplam 198.847 öğrenci yurtlarımıza yerleştirilirken, 81.942 kız öğrenci, 73.139 erkek öğrenci olmak üzere 155.081 öğrencimiz yedek sırası aldı. Öğrencilerin mağduriyet yaşamamaları amacıyla yedek sıralarının belirlendiği takvime göre 1. Yedek 20 Eylül 2018, 2. Yedek 24 Eylül 2018 ve 3. Yedek 27 Eylül 2018 tarihlerinde liste açıklanarak, kayıt yaptırmayan öğrencilerimizden boşalan yataklarda doldurularak yurtlarımızın tam kapasite ile öğretim dönemine başlamaları hedefleniyor.

HABER: MERT POLAT
Kaynak: kahramanmaraş'ta bugün gazetesi

Bu haber 287 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI