Bugun...İçişleri Raporu Verdi Valilik Harekete Geçti
Tarih: 09-09-2017 11:04:05 + -


Kahramanmaraş Valiliği Eylül Ayı İl Koordinasyon Toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda en önemli konu ise Kahramanmaraş’ın eğitim meseleleri oldu.


İçişleri Raporu Verdi Valilik Harekete Geçti

Okulların açılmasına kısa bir süre kala İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni eğitim ve öğretim yılında yeni tedbirlerin alınmasına yönelik hazırladıkları çalışmaları tüm illerin valiliklerine göndermişti. İçişleri Bakanlığı’ndan alınan raporun ardından Kahramanmaraş Valiliği çalışmalarına başladı. Dün Kahramanmaraş Valiliği Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda toplanan İl Koordinasyon Kurulu, yeni eğitim öğretim yılında alınacak tedbirleri konuştu.

Vali Vahdettin Özkan başkanlığında toplanan kurul, Kahramanmaraş’ta önemli tedbirlerin alınacağının sinyallerini verdi. Toplantıda konuşan Kahramanmaraş Valisi Özkan, okulların açılmasına kısa bir süre kaldığını ve gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. Eğitim konusunda büyük çalışmaların yapıldığını kaydeden Özkan şöyle konuştu: “Kahramanmaraş’ta artık okullar açılıyor ve az bir zaman kaldı. Şehrimizde hükümetimiz ve Milli Eğitim Bakanlığımız eğitimin iyileştirilmesi bakımından çok büyük çabalar içerisinde. Son 10-15 yıl içerisinde eğitimin katılımı ile ilgili çok büyük mesafeler kat edildi. En kırsal alanlara kadar eğitim ve kamu hizmeti çok nitelikli bir şekilde verilmektedir. Eğitimin kalitesi de burada çok önemli. Bu kaliteyi de arttırmaya yönelik biliyorsunuz ki eğitimin güvenliği önemli bir durum. Okullarda gençlerimizin maruz kaldığı risklerle ilgili çalışmalarımız olacak. Bu riskler çocuklarımızın madde bağımlılığıdır ve bununla ilgili ne tür tedbirler alınır onunla ilgili çalışma yapacağız. Özellikle zararlı maddelere ulaşımının engellenmesi ile ilgili tedbirler başta olmak üzere bu alınacak önlemler gerekli birimlerimiz tarafından yapılmaktadır. Belirli hedef gruplarımız var ve bu hedef gruplarına ilişkin tedbirlerin alınması ve talebin azaltılmasına yönelik tedbirler alınacak. Bu alınacak tedbirler eylem planına da yazılmıştır.”

 

Uyuşturucuya Geçit Yok

Okullara kadar inen uyuşturucu konusunda büyük tedbirlerin alınacağını belirten ve bu konuda taviz verilmeyeceğini belirtti. Bundan dolayı okulların giriş çıkışlarında güvenlik ekiplerinin sayısının arttırılacağını aktaran Vali Vahdettin Özkan, “Zararlı maddelere maruz kalan gençlerin tedavilerine ilişkin çalışmalarımız da olacak. Bu hususla ilgili hem üniversitemizin hem de devlet hastanelerimizin mevcut durumu iyileştirildi ve çalışmalar devam ediyor. Bu hastalığa maruz kalan ve iyileştirilme sürecindeki gençlerle ilgili sosyal uyumlarını da sağlamaya çalışacağız. Bunu yaparken katılım da çok önemli. Sadece kamu kuruluşları değil, bütün meslek kuruluşları ile katılımı sağlayacağız. Bu konuda yoğunlaşmamız gereken en önemli kurumlar eğitim kurumlarıdır. Bu konuya paralel olarak Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile il risk haritası hazırlandı” diye konuştu.

 

Servis Konusunda Gerekli Çalışmaları Yaptık

Okul servisleri ile ilgili de çalışma yaptıklarını söyleyen Vali Vahdettin Özkan, hem servis şoförleri ile hem de Şoförler Odası Başkanlığı ile ortak çalışma yaptıklarını kaydetti. Çocukların sağlıklı bir şekilde okullarına gidip gelmeleri konusunda titiz çalışmalar yaptıklarını anlatan Vahdettin Özkan, şunları söyledi: “Çocuklarımızın güvenli bir şekilde okullara taşınması ile ilgili olan servis araçlarıdır. Geçen hafta genel olarak toplantı yaptık kamu kurumları ile beraber. Bu konu ile ilgili de servis araçlarının usulüne uygun çocukların taşınmasıdır. Bununla ilgili bağdaşmayan hiçbir şeye taviz verilmeyecek. İlimizdeki aksaklıklara yönelik çalışmalar yapacağız. Bu çalışmalarda servisçi temsilcileri ile olsun, şoförler odası ile olsun toplantılar ve fikir alışverişi yapacağız.”

 

 

Okullara Son Sistem Güvenlik Kamerası Sistemi Geliyor

Okullarda bulunan güvenlik kamera sistemlerini de revize etmek istediklerini belirten Vali Özkan, bu konuda ise şunları şöyle konuştu: “Okullardaki kamera sistemleri ile ilgili de çalışmalarımız olacak. Bundan sonra yapılacak okullarda kent güvenlik sistemine uygun kamera sistemlerinin okullara takılması ve mevcut olanları ise entegre edebilme açısından çalışmalar yapacağız. Riskli olarak tespit ettiğimiz okullarda ise kamera takılması gereken 93 tane okula kamera takılması yönünde çalışmalar yapacağız. Bu kamera sistemi ile ilgili bir ekip oluşturup çalışmaları takip edeceğiz.”

 
Bu haber 412 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 • kötü kedi şerafettine büyük ilgi
  kötü kedi şerafettine büyük ilgi
 1. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 2. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 3. futbolun hokkabazları sokakta
 4. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 5. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 6. kötü kedi şerafettine büyük ilgi
VİDEO GALERİ
YUKARI