Bugun...‘Hayalinizdeki iş için bir adım önde olun’
Tarih: 18-10-2019 10:18:29 + -


Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından ‘Hayalinizdeki iş için bir adım önde olun’ sloganıyla bu yıl 5’incisi düzenlenen “İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı” (KAMİF) Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.


‘Hayalinizdeki iş için bir adım önde olun’

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi otopark alanında 44 firma ve 8 kamu kurumunun katılımıyla gerçekleştirilen fuarın açılış konuşmasını Kahramanmaraş Vali yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu yaptı.
Vali Vahdettin Özkan’ın hususi selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, son yıllarda üniversiteler ve işverenlerin buluşturulması noktasında önemli çalışmalar yapıldığını ifade ederek KAMİF’e destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.
Kahramanmaraş’ta iş olanaklarının diğer illere oranla daha fazla olduğunu belirten Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, öğrencilerin bu önemli fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeleri gerektiğini ifade etti. Hersanlıoğlu konuşmasını, “Şu anda Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan ve medeniyetinin merkezine insanı koymuş büyük Türk Milleti’nin şerefli Silahlı Kuvvetleri’ne ve bu operasyona destek veren Suriye Milli Ordusu’nun kıymetli mensuplarına sizlerin huzurunda Cenabı Hak’tan başarılar temenni ediyorum. Onların gücü kuvveti yerinde olsun, kılıçları keskin olsun.” ifadeleriyle tamamladı.
KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can da üniversite olarak her anlamda bölgemiz ve şehrimizdeki kurum ve kuruluşlarla etkili ve verimli işbirlikleri yürüttüklerini belirterek, bu kapsamda atılan adımları ve yürütülen projeleri desteklediklerini ifade etti.
Bu fuarların öğrencilerin gelecekte çalışmayı planladıkları iş alanlarına ilişkin bilgilendirilmeleri ve eksikliklerini görmeleri açısından son derece önemli olduğunun altını çizen Rektör Can, üniversite olarak uygulamaya önem veren bir eğitim anlayışıyla öğrencileri çalışma alanlarının beklentileri doğrultusunda iş yaşamlarına hazırladıklarını söyledi.
“Öğrencilerimizin piyasada istihdam edildiği ölçüde üniversite olarak kendimizi başarılı sayıyoruz.” diyen Rektör Can, KAMİF’e destek veren kurum ve kuruluşlar ile katılım sağlayan herkese teşekkürlerini ifade etti.
İŞKUR İl Müdürü Ali Yüce ise KAMİF kapsamında Kahramanmaraş’taki iş gücünü arz edenler ve işgücünü talep edenleri; kamu kurum ve kuruluşlarını, yerel yönetimleri, üniversiteleri, mesleki eğitim kuruluşlarını, sanayici ve işletmecileri, diğer istihdam ve insan kaynakları kuruluşlarını işbirliği içinde buluşturarak mesleki eğitim, istihdam ve insan kaynakları noktasında taraflar arasında işbirliğini kalıcı ve kurumsal hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Açılış konuşmalarının ardından İŞKUR tarafından verilen İstihdamın En’leri ödülleri sahiplerini buldu. 9 dalda verilen ödülleri, firma temsilcileri protokol üyelerinin elinden aldı.
Ödül töreninin ardından fuarın açılış kurdelesini Vali Yardımcısı Hersanlıoğlu, Rektör Can ve protokol üyeleri birlikte kestiler. Protokol üyeleri, stantları tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldılar.
Bu haber 310 defa okunmuştur.

Etiketler : ksü fuar kariyer

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • ADALET
  ADALET
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. ADALET
 2. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 3. Bebişler
 4. Yurdum İnsanı
 5. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI