Bugun...Görevden Alınan M.Taner Genç Olayına Açıklık Getirildi
Tarih: 31-07-2019 16:01:57 + -


AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir konu hakkında, ‘’Kahramanmaraş Valiliği'nde Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Mesut Taner Genç’in bir kamu personeline verdiği ceza nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.’’ dedi.


Görevden Alınan M.Taner Genç Olayına Açıklık Getirildi

Kahramanmaraş Gazeteciler Cemiyeti’nin Dulkadiroğlu Cevizli Park’ta düzenlediği programın konukları AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir ve Mehmet Cihat Sezal oldu.

Kahramanmaraş’ın çözüme kavuşması için gündemde olan sorunlar hakkında sorulara cevap veren vekillerimiz, Afşin’de yaşanan Milli Eğitim Müdürü ile Kahramanmaraş Valiliği’nde Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Mesut Taner Genç’in görevden alınma konusunda bilgi kirliliğine son verdi.

Milletvekili Özdemir konu hakkında, ‘’Kahramanmaraş Valiliği Hukuk Müşaviri olarak görev yapan Mesut Taner Genç’in bir kamu personeline verdiği ceza nedeniyle görevden uzaklaştırıldığı ve hakkında soruşturma açıldığı iddiası hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır.’’ dedi.

Konu hakkında açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

‘’Adı geçen Hukuk Müşaviri Mesut Taner Genç, Hatay üzerinden bir akrabasıyla birlikte Suriye’ye geçiş sağlamak için Hatay Valiliğine başvuruda bulunmuş olup ayrım gözetilmeksizin her vatandaş için uygulanan prosedürün bu başvuru için de uygulanması üzerine ve doğal süreç işlerken ve yine kendisine herhangi bir olumsuz cevap henüz verilmemişken Hatay Valiliğini ve konuyla hiç ilgisi bulunmayan kurum ve kuruluşlar hakkında sosyal medya üzerinden alenen gerçeğe aykırı isnatlarda bulunarak yine kendisinin Türk olması hasebiyle böyle bir muameleye maruz kaldığı vb. akıl almaz iddialarla toplumda ayrımcılığı körükleyen ifadelerde bulunması ve halen önemli bir konumda kamu görevi icra etmesi sebebiyle soruşturmanın selameti için şahsın kamu görevinden uzaklaştırılması hasıl olmuş. Hatay Valiliğinin konuya ilişkin tutanağı üzerine görevden alınmıştır.

​Daha önce de Devlet memurluğuna yakışmayan sosyal medya paylaşımları nedeniyle disiplin soruşturmaları geçiren ve ceza alan Mesut Taner Genç’in bu tür davranışları alışkanlık haline getirdiği ve halen basına yansıyan sosyal medya paylaşımları ve gerçek dışı beyanlarla suç işlemeye devam ettiği görülüyor. Afşin İlçesi’nde Milli Eğitim Müdürü ile yaşanan sorun üzerine yapılan bir görevden alınma değildir.’’
Kaynak: hbrma.com

Bu haber 631 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • ADALET
  ADALET
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. ADALET
 2. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 3. Bebişler
 4. Yurdum İnsanı
 5. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI