Bugun...DEREBENT, “DELİLİĞİMİZ VATAN SEVGİSİNDENDİR”
Tarih: 07-12-2018 10:32:01 + -


Geçtiğimiz Pazartesi günü MHP’den Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yapan Kazım Derebent geçtiğimiz gün MHP Dulkadiroğlu İlçe binasında bir basın açıklaması yaptı.


DEREBENT, “DELİLİĞİMİZ VATAN SEVGİSİNDENDİR”

Derebent, Dulkadiroğlu ilçesinde doğup büyüdüğünü, şehrin sorunlarına hakim olduğunu ve bu sorunları giderecek projelerinin olduğunu dile getirdi. 

Konuşmasına 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminin ilçeye, ile ve ülkeye  hayırlı olmasını dileyerek başlayan Derebent, Her ne kadar siyasi partilerin Yerel seçimlerin Genel seçim havasında geçmesi için çabaları olsa da; Belediye seçimlerinin dinamikleri, toplum üzerindeki algı ve beklentisi farklıdır. Yapılacak olan seçimler Cumhurbaşkanlığı ya da Milletvekilliği seçimleri değildir.


MHP Kahramanmaraş özelinde Genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ülkemizin durumu göz önüne alarak gereğini yapmıştır. Ancak Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ beyin dediği gibi; "Hiç kimse bizim babamızın oğlu değildir” yanlışa yanlış doğruya doğru deriz. Doğru bildiklerimizi yapmaktan bir adım geri atmayız” dedi.

 

“DULKADİROĞLU’NA HİZMETTE DELİ, VATANDAŞIMIZA KARŞI VELİ OLACAĞIZ”

 

Şeyh Edebali’nin Osman Beye nasihatında "Oğul; Atın iyisine DORU, Yiğidin İyisine DELİ” diye nasihat eder diyen Derebent, “Bize deli desinler şikâyetimiz yok. Ama bilinsin ki; bizim deliliğimiz vatan sevgimizdendir. Aynı zamanda Milletimize karşı "veli” olduğumuzun da bilinmesini isteriz.

 

Amacımız; Dulkadiroğlu’na hizmette deli, vatandaşımıza karşı veli olacağız.

Büyükşehir Belediyesi ile yapılması gereken ilçemizi ilgilendiren projelerde yapıcı olacak, ilçemiz faydasına olmayan projelerde tavrımızı koymaktan yetkilerimizi kullanmaktan çekinmeyeceğiz.

Ben Dulkadiroğlu ilçemizde doğmuş büyümüş birisiyim. İlçemizin 1980 yıllarından bu güne kadarki durumunu ve geri kalmışlığını biliyorum. Yapılması gerekenleri ilçemiz sakinlerinin beklentilerini, nasıl ve neler yapılması gerektiğini biliyorum” açıklamalarında bulundu.

 

“GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIP ÇALIŞACAĞIZ”
Masa başında hazırlanan halka dokunmayan beklentilerden uzak yönetim anlayışı olmayacağını söyleyen Derebent, Dulkadiroğlu’nu yalnız bırakmayacak kaderci olmayacağız.MHP Belediyecilik anlayışını uygulamak, Dulkadiroğlu’nu mamur etmek için gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağız.

Yönetim anlayışımızda; Kamu kurum ve kuruluşlarımızla istişare edecek, ilçemizin 101 mahallesinden temsilcilerimiz olacak. El ele omuz omuza hep birlikte yöneteceğiz. birlikte derken Dulkadiroğlu’nun öz evlatları; 40 yıldır hizmet bekleyen Bertizli kardeşlerimle beraber,

Kahramanmaraş harbi kahramanlarından Aslanbey’in yol arkadaşları Kafkas kardeşlerimle beraber, Varlıkları unutulmuş sadece düğünlerde hatırlanan, Fransız komutana haddini bildiren Abdal Halil Ağanın torunlarıyla beraber, Kil çadırlarından yaylaklarından ilçemize yerleşen, hizmet ve ilgi bekleyen Aydınlı Yörük kardeşlerimle beraber, Yıllarca ihmal edilen seçim dönemlerinde akıllara gelen Doğu köylerimizle beraber, Cem yapıp çile çeken Pir Sultan Abdalın, Hacı Bektaş Veli’nin, Aşık Veysel’in gönül dostlarıyla, Güney köylerimizle beraber, Aksu çayının zehrini soluyan vatandaşlarımızla beraber olacağız. Ekonomik yada başka sebeplerle ilimize göç eden, en az bizim kadar Kahramanmaraşlı ilçemizde ikamet eden, Vanlı-Muşlu-Diyarbakırlı-Bitlisli kardeşlerimizle beraber olacağız.

Hazırlanan projelerimizde 101 mahallemizin katkısı olacak. Allah nasip eder görev tarafımıza tevdi edildiğinde ayrıntılı olarak basınımız ve kamuoyuyla paylaşacağım. Kısaca bizim yönetim anlayışımızda; Ehliyet olacak, Liyakat olacak, bizzat vatandaşımızın kendisi olacak. Bir ve beraber olacağız. Çıktığımız bu yolda Allah yar ve yardımcımız olsun” açıklamalarında bulundu. 
HABER-FOTO: MERT POLAT
Kaynak: marasbugun.com

Bu haber 204 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI