Bugun...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'sandık' çağrısı
Tarih: 11-06-2018 00:06:11 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Valiliği‘nin düzenlediği iftar programında konuşma yaptı. Vatandaşlara 24 Haziran çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aman ha. Tatili uzatıpta sandıkları boş bırakmayın. Mutlaka sandığa gidip iradenizi yansıtın. Milletimize en güzel bayramı inşallah 24 Haziran akşamı yaşatacağız." dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşa 'sandık' çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyada en az  gelişmiş ülkelere destekte bir numaralı ülke Amerika görünür fakat gayrisafi  milli hasılaya göre dünyada bunun bir numarası Türkiye. Biz bir numarayız.  Amerika gerimizde, İngiltere falan çok daha geride." dedi.

Erdoğan, Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen İçişleri  Bakanlığı Mensupları ve İstanbul Muhtarları İftar Programındaki konuşmasında,  katılımcıların ramazanını tebrik etti.

Ramazan Bayaramı'nın da hem Türkiye'de hem de İslam dünyasında bayram  şeklinde kutlanması temennisinde bulunan Erdoğan, Allah'tan bu gece herkesi,  idrak edilen Kadir Gecesi'nin bereketiyle şereflendirmesini diledi.

Erdoğan, İstanbul'daki muhtarlar ve İçişleri Bakanlığı mensuplarıyla  bir araya gelmesine vesile olanlara da teşekkür ederek, Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi hizmete girdiğinde ilk bir araya geldiği kesimin muhtarlar olduğunu  anlattı.

Sergi alanı açılan külliyede 2 bin 500'e yakın muhtarla bir arda  olduklarını ifade eden Erdoğan, külliyede muhtarlarla 47 toplantı yaptıklarını,  hedeflerinin gelecek programlarında Türkiye'de 50 bini aşkın muhtarla külliyede  bir araya gelmek olduğunu söyledi.

Erdoğan, İstanbul'daki muhtarlarla yapılan benzer bir iftar programını  Ankara muhtarlarıyla program yoğunluğundan gerçekleştiremediklerini, Ankaralı  muhtarlarla sahurda bir araya geleceklerini, salı günü yeni hizmete açılan  külliyedeki sergi salonunda Ankaralı muhtarlarla birlikte olacaklarını dile  getirdi.

Muhtarları demokrasi piramidinin ilk ve yaygın basamağı olarak  gördüğünü belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Milletimizle en çok iç içe olan, yapılan hizmetleri de eksik kalan  işleri de en yakından bilen kesim muhtarlarımızdır. Bunun için İçişleri  Bakanlığımız bünyesinde Muhtarlar Daire Başkanlığı kurduk. Bu başkanlığın  bünyesinde muhtar bilgi sistemi oluşturduk. Muhtarlarımız mahalleleriyle ilgili  taleplerini ister külliyemize geldiklerinde kendilerine verdiğimiz formlara  yazarak, isterlerse internet üzerinden buraya bildiriyorlar. Bakanlıktaki  arkadaşlarımızda gerekli kurumlarla irtibata geçerek meseleyi takip ediyor ve  sonucunu muhtarımıza iletiyorlar.

Bizim muhtarlarımıza verdiğimiz kıymet, milletimize olan saygımızın  gereğidir. Milletimiz bir kişiyi mahallesine muhtar olarak seçmişse, her ne kadar  benim için artık muhtar da olamaz dediyseler de muhtar da olduk Allah'a  hamdolsun, Türkiye'ye cumhurbaşkanı olduk. Çünkü o başlıkları atanlar, bu ülkede  milli iradenin ne olduğunu bilmiyorlardı. Ama şimdi milli iradenin ne olduğunu  öğrenmeye, anlamaya başladılar. Artık o kişi demokratik sistemde farklı bir yere  gelmiş demektir. Muhtar deyip geçme. Sıradan birisi değil. İnşallah önümüzdeki  dönemde de her fırsatta muhtarlarımızla bir araya gelmeyi sürdüreceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'un sadece 3 heceli kelimeden ibaret  bir yer olmadığına işaret ederek, İstanbul'un Türkiye, tüm bu bölge, hatta dünya  olduğunu ifade etti.

Böyle bir şehirde yaşamanın ve sorumluluk üstlenmenin kolay  olamadığını vurgulayan Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı için bu  kentte yönetici olmanın ne demek olduğunu bildiğini, gençliğinden beri de  İstanbul'da sorumluluk üstlendiğini dile getirdi.

Erdoğan, genlik çalışmalarında, sosyal ve kültürel faaliyetlerde   sorumluluk aldığını belirterek, yine siyasette ve belediyede sorumluluk  üstlendiğini, Başbakan olduğunda Türkiye ile İstanbul'un da sorumluluğunu  taşıdığını kaydetti.

Bunun Cumhurbaşkanı olunca da aynı şekilde devam ettiğini anlatan  Erdoğan, şöyle konuştu:

"Peki bunca sorumluluk üstlendik de ne yaptık? Geçmişten beri kendime  bu soruyu hep sormuşumdur. Öyle ya milletimiz bize güvenmiş, emaneti teslim  etmiş. Bu emaneti acaba hakkıyla taşıyabildik mi, ileriye götürebildik mi? Bunun  cevabını bulmak için de dönüp hep yaptığımız hizmetlere baktık. İstanbul'a,  Türkiye'ye yaptığımız hizmetlere baktık. Tarihiyle ve kalbiyle bize bağlı olan  koskoca bir coğrafyaya yaptığımız hizmetlere baktık. Dünyanın neresinde yaşarsa  yaşasın gözleriyle bizi takip eden tüm mağdurlara, mazlumlara yaptığımız  hizmetlere baktık. Hamdolsun, baktığımız her yerde eserlerimizi gördüm."

"GENÇLER GEÇMİŞLE MUKAYESE EDEMİYORLAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dünyada en az gelişmiş ülkelere destekte bir  numaralı ülke Amerika görünür fakat gayrisafi milli hasılaya göre dünyada bunun  bir numarası Türkiye. Biz bir numarayız. Amerika gerimizde, İngiltere falan çok  daha geride. Sizler böyle bir ülkenin evlatlarısınız. Bunu iyi bilmeniz lazım."  diye konuştu.

Muhtarların mahallelerinde ve hayatın her alanında bu hizmetleri  bizzat yaşayarak takip ettiklerini vurgulayan Erdoğan, ancak özellikle yaşı 30'un  altındaki gençlerin, seçilme hakkı verilen 18 yaşındakilerin bugünleri geçmişle  mukayese edemediğini dile getirdi.
Bu haber 300 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI