Bugun..."ÇOCUKLARINIZA YÜZME ÖĞRETİN"
Tarih: 12-06-2018 15:51:50 + -


Kahramanmaraş’ta son yıllarda yaşanana boğulma vakaları üzerine araştırmalarımız sürüyor.Şehrin birçok yerinde yüzecek alan bulunmasına rağmen yüzme bile kişi sayısı az. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Rekor Okulları yüzme antrenörü Mevlüt Sakar Kahramanmaraş’ta birçok baraj ve su kanalı olduğunun altını çizerek: “Kahramanmaraş’ın her tarafı deniz ve göletler ile çevrili. Maalesef çocuklarımıza erken yaşta yüzme öğretemiyoruz yada geç kalıyoruz. “dedi.Şehrin birçok yerinde yüzecek alan bulunmasına rağmen yüzme bile kişi sayısı az. Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Rekor Okulları yüzme antrenörü Mevlüt Sakar Kahramanmaraş’ta birçok baraj ve su kanalı olduğunun altını çizerek: “Gerek Türkiyemiz gerekse güzide şehrimiz Kahramanmaraş’ın her tarafı deniz ve göletler ile çevrili. Maalesef çocuklarımıza erken yaşta yüzme öğretemiyoruz yada geç kalıyoruz. “dedi. Mikrofon uzattığımız bir başka antrenör Ayşe Yazlık ise, yaz tatillerinin önemine değinerek: “Bu boş zaman dilimlerini yüzme öğrenerek geçirmek hem bireyin fiziki gelişimi açısından hem de sosyal gelişimi açısından faydalı olacaktır. “İfadelerini kullandı.

 “ONLAR GELECEĞİMİZİN TEMİNATI”

Yüzme antrenörlüğünün yanında aynı zamanda beden eğitimi öğretmenliği de yapan genç öğretmen velilere çeşitli uyarılarda bulunurken şunları söyledi: “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ruhsal, bedensel ve sosyal gelişimi için sporu çok önemsiyor, sporla iç içe bir nesil yetiştirmek için çalışıyoruz. Bu yaz açacağımız kurslarla da ekonomik şartlarda, güvenli ve modern ortamlarda spor yapma imkanı sunacağız. Çocuklarımız takım ruhunu, paylaşmayı, spor ahlakını ve kültürünü öğrenecekler. Ayrıca belediyemizin ücretsiz kursları mevcut. Velilerimize buradan sesleniyoruz. Çocuklarınızı mutlaka herhangi bir spor dalına yönlendirin.”

 “GELECEĞİN YILDIZI OLABİLİRLER”

Okulların bitmesi ile birlikte başlayan yaz spor okullarında çocukların hem uzman eğitmenler eşliğinde eğitim alacağını, hem de spor yaparak stres atma imkanı kazanacaklarını ifade eden Ayşe Yazlık ise;"Birçok farklı branşta eğitim verecek olan yaz okullarında geleceğin yıldızlarını keşfetmek bile mümkün.. Bu anlamda velilerimizi çocuklarının hem boş zamanlarını verimli kullanabilmeleri, hem de onların zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlamaları adına yaz okullarına kayıt yaptırmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

HABER: GÖKHAN DÖKÜCÜ
Bu haber 555 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI