Bugun...Çayır: “Çokluk İçerisinde Birlik Oluşturmalıyız”
Tarih: 22-06-2018 15:58:32 + -


AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Kahramanmaraşlı Remzi Cayir, Diyarbakır’daki seçim çalışmalarına doğrultusunda, Kahramanmaraş eski Türkoğlu kaymakamı, Diyarbakır Yenişehir ilçe belediye başkanı ve Kaymakamı Serdar Kartalı makamında ziyaret etti.


Çayır: “Çokluk İçerisinde Birlik Oluşturmalıyız”

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı Kahramanmaraşlı Remzi Cayir, Diyarbakır’daki seçim çalışmalarına doğrultusunda, Kahramanmaraş eski Türkoğlu kaymakamı,  Diyarbakır Yenişehir ilçe belediye başkanı ve Kaymakamı Serdar Kartalı makamında ziyaret etti.

Daha sonra esnaf ve taziye ziyaretleri gerçekleştiren Cayır, vatandaşla bir araya geldi. Sokakların ve halkın huzuru için Ak Parti'ye gereken desteğin verilmesi gerektiğinin altını çizdi. İnsani haklar cemiyetini ziyaret eden Cayır, seçimlere az bir süre kaldığını dile getirerek konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Gördüğüm ve tespit ettiğim nokta işsizliktir. Diğer bir nokta ise terörle sanayi, terörle turizm, terörle huzur yan yana durmaz. Birisi varsa diğeri yoktur. Terörle yaşamış bir topluluktan ilerleme olmaz, sanayileşme olmaz, sosyal faaliyet dahi olmaz çünkü silahın ve şiddetin olduğu yerde düşünce ve fikir bulunmaz. Bunlarda tek tipliği önerir tek tipliği dayatır. Çoğulculuk diyelim ve çokluk içerisinde birlik, şöyle ki kimse kimseyi kimliğinden, dilinden, renginden dolayı kızamaz ve yargılayamaz. Kürtlük veya Türklük bizlerin iradesinde olan bir şey değildir. Beyaz ve siyah olmak da bizim elimizde değildir, uzun ve kısa olmakta bizim elimizde olmayan bir şeydir. Dolayısıyla birilerinin yargılaması veya birilerinin alkışlaması batıldır. Şiddete bulaşmadığı müddetçe, şiddeti araç olarak kullanmadığın sürece herkesin kendini rahatlıkla ifade etmesi gerekir. Kısaca ben çokluk içerisinde birlik fikrine inanıyorum. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu'nun bir projesiydi "çokluk içerisinde birlik" sivil inisiyatif! Toplumun STK’larla beraber yönetilmesi fikriydi. Bu gelişmiş topluluklar da vardır. Hangi problem olursa olsun işaret dili ile anlaşabiliriz. Ayrıca konuşmanın önünü açmak lazım ve en aykırı şeyleri konuşabilmeliyiz. Birbirimizin gözünü burnunu patlatmadan bütün aykırı fikirlerimizi bir arada söylemeliyiz. Çünkü birçok batının farklı renkleri, farklı milliyetleri bir arada olmalarına rağmen birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını görüyoruz. Evrensel insan, insan hakları ve Medine meselesini ben çok önemsiyorum bunlara bakarak yol alabiliriz. Yeni takımlar oluşturmaya gerek yok hâlihazırdaki takımlarla her zaman için toplum olabiliriz. Birlikte yaşayıp suyu eşit paylaşmayı seçtiğimizde daha güçlü daha kuvvetli olacağız.”
Bu haber 766 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 1. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 2. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 3. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 4. futbolun hokkabazları sokakta
 5. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 6. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
VİDEO GALERİ
YUKARI