Bugun...BİLİŞİM KURSLARI DEVAM EDİYOR
Tarih: 09-08-2018 11:01:32 + -


Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kurs Merkezi’nde bilişim kursları tüm hızıyla devam ediyor.


BİLİŞİM KURSLARI DEVAM EDİYOR

Kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kurs Merkezi’nde bilişim kursları tüm hızıyla devam ediyor.

KAMEK bünyesinde verilmekte olan bilişim kursları; Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Üç Boyutlu Tasarım (SolidWorks), Arduino Devreleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi (Robotik Kotlama), Vektörel Grafik Tasarımı (Corel Draw Geliştirme ve Uyum Eğitimi) ve Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım kurslarından oluşuyor.

KAMEK bünyesinde özel İdare Kurs Merkezi’nde gerçekleştirilmekte olan bilişim kurslarına 117 kişi katılırken, kursların sonunda kursiyerlere sertifikaları takdim edilecek.

Bilgisayar İşletmenliği kursunda bilgi teknolojisinin temel kavramlarının açıklanması amaçlanan bu programla; internet yoluyla karşılaşılan tehditler, bu tehditlere karşı alınabilecek önlemler hakkında farkındalık oluşturulmaktadır.

Bunun yanında, bireylerin bilgisayarlarını ve mobil cihazlarını koruması için neler yapabilecekleri de pratik olarak anlatılmaktadır. Programın sonunda bireyin internet üzerinden işlenen suçların önüne geçilmesi sağlanırken, internetin güvenli bir şekilde kullanılması da sağlanmış olacaktır. Microsoft Ofice programlarından Word, Excel ve Power Point Programlarının kullanımı da detaylı ve uygulamalı şekilde anlatılıyor.

Bilgisayar Destekli Üç Boyutlu Tasarım (SolidWorks) kursunda bilgisayar destekli 3 boyutlu tasarım kurs programını bitiren bireyin, bilgisayar destekli üç boyutlu çizim yapması, CAD programını kullanarak katı ve yüzey model çizimlerini yapması, CAD programında katıların montajını yapması, CAD programını kullanarak katıların teknik resimlerini alması amaçlanmaktadır. Eğitim sonunda makine teknolojileri alanında yetkin bireylerin yetiştirilmesi planlanmaktadır.

Vektörel Grafik Tasarımı (Corel Draw Geliştirme ve Uyum Eğitimi)kursunda CorelDraw ara yüzünü kullanması, belgeleri ve sayfaları kontrol etmesi, Temel nesne şekilleri oluşturması, Dolgu çeşit ve özelliklerini kullanması, Dolgu çeşitlerini nesnelere uygulaması, Metin özelliklerin kullanarak metin eklemesi ve eklediği metin üzerinde değişiklik yapması, Metin içine grafik yerleştirmesi, yerleştirilen metne efektler uygulaması ve masaüstü yayıncılık, kurumsal kimlik hazırlama, gazete dizgi çalışması, dergi-kitap çalışması, ajans ve matbaalara hizmeti vererek birçok sektöre kalifiye eleman hazırlanması amaçlanmaktadır.

Bilgisayar Destekli Reklam ve Tasarım Kursunda tanıtım ve reklâm amaçlı ürünlerin tasarımını bilgisayar ortamında gerçekleştirebilen kişilerin yetiştirilmesi amacıyla hazırlanan eğitim programı sektördeki açığı kapatmak ve istihdama katkı sağlamak adına önemli bir rol üstleniyor.

Arduino Devreleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi (Robotik Kotlama)kursunda teknolojiyle birlikte dijital çağın temelini oluşturan Robotik Kodlama eğitimleri bölgede ilk defa Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmeye başladı.

Çağın getirmiş olduğu zorlukların üstesinden gelebilmek ve yeniliklere açık olabilmek adına başlatılan kurslara ilgi hayli büyük. Kursta eğitimler neticesinde bireyin Mikro denetleyicileri tanıması, Mikroişlemcileri tanıması, ARDUINO Programlama dilini kullanarak program geliştirmesi amaçlanmaktadır.
Bu haber 148 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YEREL HABER Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
  Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular<iframe width="/>
 • Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
  resim yok
 • futbolun hokkabazları sokakta
  futbolun hokkabazları sokakta
 • iş adamının yeşil pasaport isyanı
  iş adamının yeşil pasaport isyanı
 • Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
  Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 • kötü kedi şerafettine büyük ilgi
  kötü kedi şerafettine büyük ilgi
 1. Pişkin hırsızlar aynı dükkânı 6. kez soydular
 2. Aslan yavrusu Rus modelin yüzüne işedi
 3. futbolun hokkabazları sokakta
 4. iş adamının yeşil pasaport isyanı
 5. Genç Kadın, Saunada Müşterinin Saldırısına Uğradı
 6. kötü kedi şerafettine büyük ilgi
VİDEO GALERİ
YUKARI