Bugun...Başkan Erdoğan, İzmir adaylarını açıkladı
Tarih: 05-01-2019 17:42:15 + -


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin İzmir’deki belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci olurken, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 ilçede Cumhur İttifakı kapsamında MHP'nin adaylarının destekleneceğini söyledi.


Başkan Erdoğan, İzmir adaylarını açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı İzmir adayları şöyle:

Balçova: Evrim Özen

Bayındır: Uğur Demirezen

Bayraklı: Ali Aslan

Bergama: Hakan Koştu

Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu

Bornova: Reşat Gençtürk

Buca: Mustafa Arslan

Çiğli: Okan Korkmaz

Gaziemir: Nazmi Yılmaz

Güzelbahçe: Burcu Dereci

Karabağlar: Bilal Doğan

Karaburun: Ferhan Eroğlu

Karşıyaka: Ayda Maç

Kemalpaşa: Arif Uğurlu

Kınık: Saık Doğruer

Kiraz: Saliha Özçınar

Konak: Melek Eroğlu

Menderes: Bülent Soylu

Menemen: Durmaz Bayraktar

Ödemiş: Münir Bezmez

Seferihisar: Hamit Nişancı

Selçuk: Osman Başterzi

Tire: Selman İçelli

Torbalı: Adnan Yaşar Görmez

Urla: Adıgüzeli Demirel

Cumhur İttfakı adayları

Aliağa: Serkan Acar (MHP)

Çeşme: Sema Aydın (MHP)

Dikili: Buğra Akın (MHP)

Foça: Serdar Mersin (MHP)

Narlıdere: Süleyman Kocabıyık (MHP)

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Sevgili İzmirliler, İzmir teşkilatımızda görev yapan değerli dava arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bugün ikinci şehadet yıldönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmetle ve minnetle anıyorum. Fethi sekin kardeşimiz bu mücadelesi ile tüm dünyaya tarihi bir mesaj vermiştir.

İzmir’i sadece Türkiye’nin değil tüm gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. İzmir’de yanan meşale bütün bu coğrafyayı aydınlatan meşaledir. Anadolu’nun işgale başlandığı yerde, Anadolu’nun istiklale kavuştuğu yer İzmir’dir.

İzmir’in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya o çiçekler bizim İstiklal aşkımızın çiçekleridir, dirliğimizin çiçekleridir. Bize göre İzmir’in sınırları Viyana’dan başlar, Doğu Türkistan’dan, Karadeniz’in kuzeyinden başlar. 9 asırdır Türk şehri olan İzmir’in sevinci hepimizin sevinci olduğu gibi acısı da hepimizin ortak acısıdır.

"KARDEŞLERİMİZ HUZURLA BİR ARADA YAŞIYOR"

Bu şehirde kökleri Doğu Türkistan'dan Kırım'a uzanan kardeşlerimiz huzurla bir arada yaşıyor.

İzmir sözün tam manasıyla bir anne şehirdir. Gazi Paşa'nın muhterem valideleri Zübeyde Hanım'da burada yatıyor. İzmir İstiklal aşkımızın sembolü olmaya devam ediyor.

İZMİR 81 MİLYONUN ŞEHRİDİR

Biz taşıyoruz müjdenin kurşun yükünü, taşımaya devam edeceğiz. İzmir sadece İzmirlilerin değil 81 milyonun şehridir.Bu salonda Çaka beylerin kahramanlığı, mangal yürekli efelerin İstiklal azmi var. Bu salonda 9 Eylül’de Anadolu’nun her bir yanından gelerek büyük zaferi mühürleyen şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlığı var.

Bin yıldır vatanımızın istiklali ve istikbali için mücadele eden tüm şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK RAKAMI

İhracatta 168,1 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık.

Sporda 15'er bin seyirci kapasiteli Göztepe ve Alsancak stadyumlarının yapımı devam ediyor

İktidar, yerel yönetim iktidarıyla birleştiği zaman İzmir bir başka güzel olacak

İzmir vahşi depolamayla bu zamanda çöp depolaması yapıyor. İzmir'e bu yakışır mı? Zeybekci kardeşimiz başkan olmasıyla 'vahşi depolama' terk edilecek. Çevreci biziz, bunlar çevrecilikten anlamaz.

En fazla vekili biz çıkarmadık demedik, İzmir’i ihmal etmedik. Bu yatırımların yapılması gerekliydi, yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz…

Bergama-Soma arasına bir hızlı tren hattı yapmak için kolları sıvadık.

İZMİR'İN SU SORUNU

Göreve geldiğimizde İzmir’in çürük çarık bir havaalanı vardı. Adnan Menderes havalimanını baştan aşağı yeniledik. Son 16 yılda 28 baraj, 8 gölet inşa ettik. İzmir’in içme suyu problemini biz çözdük. Halbuki büyükşehirlerde su sorununu belediyelerin kendisinin çözmesi gerekir. Ben geldim İstanbul susuzdu. Sektörler oluşmuştu bidonlarla herkes su taşıyor, küvetlerde su biriktiriliyordu. 180 km’den Istranca dağlarından İstanbul’a dağları delerek suyu getirdik.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ÇİFTÇİLERE MÜJDEYİ İZMİR'DEN VERDİ

Gençler bir müjde vereyim mi? İzmirli çiftçilerimize toplamda 3.5 katrilyon lira tutarında tarımsal destek verdik. Bay Kemal diyor ya çiftçi aç, susuz ne yapacak diyor? Bak verdiğimiz destekten bahsediyorum. Bu ay sonuna kadar 2019 Ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklemelerin bugün müjdesini veriyorum. Fark ödemesi, buğday, mısır, çeltikte 550 milyon TL , buzağı desteği ödemeleri 525 milyon TL, çiğ süt desteği ödemeleri 340 milyon TL, yem bitkileri desteği 269 milyon TL, sertifikalı tohum kullanı m desteği 100 milyon TL, çevre amaçlı tarım alanı koruma desteği 84 milyon 500 bin TL, diğer desteklemeler 167  milyon TL. Toplam 2 milyar 35 milyon TL. Bay Kemal inşallah bundan sonra ‘çiftçiye ne verdin’ demezsin. İşte resmi açıklama… Seninki resmi değil gayrı resmi. 

İzmir’e yaptığımız yaptırımları oy hesabıyla yapıyor değiliz. İzmir’i hesapsız seviyoruz. Belediyelerin yapması gerekip de beceremedikleri işleri biz yapıyoruz hangi partiden olursa olsun

"CHP DEMEK ÇÖP, YOKLUK, RÜŞVET, YASAK DEMEKTİR"

İktidar inşallah yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiğinde İzmir bir başka güzel olacak… İzmir’in çöpleri modern depolamayla mı depolanıyor yoksa vahşi depolamayla mı? İzmir vahşi depolamayla bu asırda çöp depolaması yapıyor. İzmir’e bu yakışır mı? Ben 94’te İstanbul’a belediye başkanı oldum orada da vahşi depolama vardı. Niye Çünkü CHP’li belediye vardı orada da. CHP demek çöp, yokluk, rüşvet, yasak demektir.

"BUNLARIN HAYATINDA ÇEVRECİLİK YOK"

Ve İstanbul’u hemen modern depolamaya geçtik. İnşallah Nihat Zeybekçi kardeşimin buraya belediye başkanı olmasıyla birlikte bu vahşi depolama yerini modern depolamaya bırakacak. Enerji üretimi olacak, kompos gübre olacak bu modern depolamayla. Vahşi depolamanın kalktığı yerler millet bahçesi olacak. Çevreci biziz. Bunların hayatında çevrecilik yok. Ama biz bunu yaptık, icraatını yaptık…

İstanbul-İzmir arasını 8 saatten 3.5 saate indirecek otoyol bu yıl bitiyor. Kim yapıyor? AK Parti. Maliyeti 2 katrilyon olan Menemen-Aliağa-Çandarlı otoyolunun yapımı devam ediyor. 2021’de onu da tamamlıyoruz. Bir de siz yapın. Yok yapamazlar. Bu dirayet onlarda yok. Sabuncubeli tüneli ne canlar aldı be. Şimdi o tüneli hallettik mi? Hallettik.

İzmir'i yeniden demokrasinin merkezi yapalım.

Görev dağılımını Salı günü yapacağız ve arkadaşlarımız  Türkiye'ye dağılacak.

Hafta sonuna kadar aday tanıtımlarımızı tamamlayıp manifestosumuzu da tüm Türkiye'ye açıklayacağız.

YILDIRIM'DAN 'CUMHUR İTTİFAKI' VURGUSU

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın İstanbul, Ankara, İzmir gibi  büyükşehirlerde ve diğer illerde millet iradesinin üstünde başka bir irade  olmadığını bir kez daha ortaya koyacağını söyledi.

Yıldırım, partisinin Halkapınar Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti  İzmir aday tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, 31 Mart seçimlerini Nihat  Zeybekci ve 30 ilçe belediye başkan adayının zaferiyle tamamlayacaklarına  inandığını belirtti.

Yıldırım, "Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar.  İnşallah İzmir'de ekilen tohumlar meyve verecek ve 1 Nisan sabahı İzmir'de AK  Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak." ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'dan sonra İzmir'de de coşkulu ve  heyecanlı bir gün yaşadığına dikkati çeken Yıldırım, şöyle konuştu:

"Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından biraz sonra ilan edilecek  adaylarımızın hepsi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve 30 ilçesinde seçimleri  kazanacak çok değerli arkadaşlarımız. Her birinize Rabbimden muvaffakiyet  diliyorum. Bu vesile ile belediyecilik konusunda İstanbul'da çığır açan lider  olarak zatıalinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır."

Belediye başkan adaylarının tamamının sahada yapacakları çalışmalarla  İzmirlilerin gözüne ve gönlüne gireceklerini dile getiren Yıldırım, 85 gün sonra  elde edilecek büyük zaferin müjdesini Halkapınar Spor Salonu'ndaki coşkudan  anladığını söyledi.

Yıldırım, sevgi ve samimiyetin dalga dalga bütün İzmirlileri  kucaklayacağına inandığını belirterek, bugüne kadar İzmir'de AK Parti'ye hizmet  vermiş tüm il başkanlarına, milletvekillerine ve parti üyelerine teşekkür etti.

Binali Yıldırım, "Önce ülkem ve milletim diyen MHP'li kardeşlerimizle  birlikte alacağımız neticenin İzmir'e, İzmirli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu  olmasını diliyorum. Cumhur İttifakı, İstanbul, Ankara, İzmir gibi  büyükşehirlerimizde ve diğer illerimizde demokrasinin daha da güçlenip millet  iradesinin üstünde başka bir irade olmadığını bir kez daha ortaya koyacaktır."  değerlendirmesinde bulundu.

İzmir'in 5 bin yıllık tarihiyle hizmetlerin en güzeline layık olduğunu  ifade eden Yıldırım, İzmirlilerin AK Parti hizmetlerini Adnan Menderes  Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu, İzmir-Ankara Hızlı Treni, İZBAN, Alaçatı  Ekrem Pakdemirli Havaalanı, Konak Tüneli, bölünmüş yollar ve devlet hastaneleri  gibi çağ atlatan hizmet projelerinden bildiğini söyledi.

Yıldırım, İzmir'e yakışanın "34 İstanbul 35 İzmir" anlayışı olduğunu  ve bunun 31 Mart'ta gerçekleştirileceğini dile getirerek, "Bu seçimlerin  ülkemize, İzmirimize hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve Nihat Zeybekci  Başkanımıza, bütün arkadaşlarımıza üstün başarılar diliyorum." dedi.

Öte yandan, Yıldırım'ın, konuşması öncesi kendisini anlatan videonun  gösterimi sırasında gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.

ZEYBEKCİ: İDEOLOJİ KILIFINA BÜRÜNMÜŞ BECERİKSİZLER

AK Parti İzmir aday tanıtım töreninde konuşan Zeybekci, kendisine İzmir için hizmet etme şansını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat  Zeybekci, "İdeoloji kılıfına bürünmüş beceriksizlikler İzmir'imizin zamanını çalmıştır" dedi.

İzmir'in 10 bin yıllık tarihi boyunca her zaman medeniyetler şehri ve  başlangıçların kaynağı, sevginin, barışın, dostluğun, kültürlerin kesişme noktası  olmasının yanında sanatın ve dinlerin buluşma merkezi olduğunu söyleyen Zeybekci,  İzmir'in dünyanın en güzel kentlerinden biri olarak yaratıldığını ifade etti.

Zeybekci, İzmir'in bugün hak etmediği bir yerde bulunduğunu  vurgulayarak, "Artık uluslararası arenada şehirlerin yarışı vardır. İzmir'imiz,  bu yarışta hak ettiği yere ulaşmak için tarihi bir fırsatı 31 Mart'ta  yakalayacaktır. Dünya, günümüzde baş döndürücü bir şekilde değişip gelişirken  bahaneler ve mazeretler nedeniyle İzmir'imiz maalesef bu gelişimi büyük oranda  ıskalamıştır. İdeoloji kılıfına bürünmüş beceriksizlikler İzmir'imizin zamanını  çalmıştır." diye konuştu.

AK Parti'nin İzmir için yapımı devam eden projelerini anlatan  Zeybekci,  şunları kaydetti:

"Önce gönülleri ihya, sonra İzmir'imizi imar edeceğiz. Biz yollar,  köprüler, tüneller, metrolar, tramvaylar, körfez geçişi, parklar, bahçeler, spor  salonları, stadyumlar, yeni kentler, yağmur suyu, içme suyu ve kanalizasyon  hatları, katı atık ayrıştırma ve depolama tesisleri yapmadan önce gönüller  yapacağız. Aşkımızı, sevdamızı anlatırken, aynı zamanda dinleyen, ayrıştıran  değil, birleştiren olacağız. Gerek milletvekilliğim, gerekse Ekonomi Bakanlığım  süresince bu aziz milletimize hizmetkar olmak temel yaklaşımım olmuştur. Hayat  felsefemizin üç altın kuralıyla İzmir'imize hizmet edeceğiz, asla yalan  söylemeyeceğiz, söz verdik mi canımız pahasına tutacağız, emanete ihanet  etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz."

Zeybekci İzmir'in muasır medeniyet yolculuğunda eksiklerinin neler  olduğunu gayet iyi bildiklerini aktararak, kenti şahlandıracak projelerin hazır  olduğunu, ocak ayının ortasında kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

İZMİR İL BAŞKANI ŞENGÜL

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de 31 Mart'taki yerel seçimin  İzmir için büyük fırsat olduğunu, açıklanan adayların şehrin makus talihini  değiştireceğini anlattı.

Tarihin dünyadaki tüm mazlum milletlerle birlikte, bu yüzyılın  kahramanı olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı seçtiğini ifade eden Şengül, yüzyılın  kahramanıyla bu davada yürümekten, birlikte mücadele etmekten, bu kutlu ailenin  bir neferi olmaktan şeref ve onur duyduğunu kaydetti.

Şengül, Türkiye'nin bağımsızlığını ve sürekli büyümesini  hazmedemeyenlerin, iş birliği içerisinde saldırılarına devam ettiğini  vurgulayarak, "Ancak Cumhur İttifakı'nın dik duruşu, onlara duvar örüyor. Bu  birlikteliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecek. Cumhur İttifakı'nın Türkiye  genelinde olduğu gibi İzmir'de de başarılı olacağından en ufak kuşkunuz olmasın."  diye konuştu.

İzmir'in yıllardır mahsun ve üzgün olduğunu, CHP yönetimi altında hak  ettiği değeri göremediğini belirten Şengül, şöyle devam etti:

"Bırakın sorunların çözülmesini, mevcut kronik sıkıntılarının üstüne  her geçen gün yenileri ekleniyor. Mis gibi kokan nergis çiçeği ve zambakı ile  bilinen İzmir'de pis kokudan nefes alınamaz hale gelindi. İşte CHP yönetiminin  İzmir'deki en büyük projesi bu. Altyapı ve ulaşım sıkıntısı, içinden çıkılmaz bir  hal aldı, Türkiye'nin üçüncü büyük kenti dediğimiz İzmir hala vahşi çöp  depolaması yapıyor. İzmir bir an önce, millete hizmet etme gibi bir derdi olmayan  CHP zihniyetinden kurtulmayı bekleyen İzmir'de ne zaman proje desek, yatırım  desek onlar da cumhuriyet, Atatürk, laiklik ve yaşam tarzı diyor. Hepimizin ortak  değerlerini kullanmaktan başka bir şey yapmıyor. Ancak emin olun ki İzmir, artık  bunlara inanmıyor."

Şengül artık kentin kaybedecek vaktinin bulunmadığını ifade ederek,  "Sayın Zeybekci, İzmir'in CHP yönetiminde kaybettiği yılları telafi edecek. İzmir  CHP'ye ve onun iş bilmez belediye başkanlarına kesinlikle mahkum değil. İzmir'de  artık AK Parti vakti geldi." ifadelerini kullandı.
Bu haber 312 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI