Bugun...Başkan Erdoğan'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı
Tarih: 16-09-2018 16:20:26 + -


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçildiğine işaret ederek, "Bu dönemde sabır, emek, samimiyet ve fedakarlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz." ifadesini kullandı.


Başkan Erdoğan'dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj  yayımladı.

Ekonomisi güçlü, toplum yapısı sağlam, dünyaya öncülük eden ülkelerin  vasıflarının başında kaliteli, insanı merkeze alan bir eğitim-öğretim sistemine  sahip olmalarının geldiğine işaret eden Erdoğan, zengin bir medeniyet birikimini  temsil eden, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair iddiaları olan  Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasının da nesillerini kaliteli bir eğitim-öğretim  sistemiyle buluşturmasına bağlı olduğunu vurguladı.

"Türkiye'nin hayallerini hedeflere, hedeflerini gerçeğe dönüştürme  mücadelemizde en büyük güç kaynağımız, nitelikli, özgüveni yüksek, milli ve  manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerimizdir." değerlendirmesinde bulunan  Erdoğan, bu anlayışla son 16 yıldır eğitim-öğretimi önceliklerinin en başına  çıkartarak, istikbalin teminatı olan çocuklar için imkanları seferber ettiklerini  belirtti.

Erdoğan, "288 bin yeni derslik inşa ederek, 605 bin yeni öğretmen  atayarak, sınıflarımızdaki öğrenci ortalamasını 30'un altına çekerek, ders  kitaplarını ücretsiz dağıtarak, eğitim öğretimde ülkemize çağ atlattık. Eğitimde  fırsat eşitliğini ve adaleti sağlamak gayesiyle, maddi durumu yerinde olmayan  öğrencilerimize, ilköğretimden üniversiteye her seviyede çok önemli destekler  verdik. Yeni eğitim-öğretim yılında da günün ihtiyaçlarını, gelişen teknolojileri  ve milletimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak bu alandaki reformlarımızı  aralıksız sürdüreceğiz." bilgilerini verdi.

Eğitim-öğretimde kalitenin sadece teknolojik imkanlar, modern binalar  ve mevcudu az sınıflarla sağlanamayacağının da farkında olduklarının altını çizen  Başkan Erdoğan, kaliteli eğitim-öğretimin, bütün bunlara erişimle birlikte,  öğrencilerin zihni gelişimlerini kolaylaştırmaktan, onlara vizyon kazandırmaktan,  manevi yönlerini güçlendirmekten geçtiğine işaret etti.

"Çocukları, bilgi yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde  hazırlamak gerekir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çocukları bugünün bilgi yoğun ve rekabetçi  dünyasına en iyi şekilde hazırlamak gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Uzun soluklu bir çalışmayı gerektiren bu hedeflere ulaşmak için,  devletin gayretleri yanında, milletimizin tamamının el ele vermesi, aynı hedefe  yönelmesi, güç birliği yapması şarttır. Bilhassa ailenin içinde aktif şekilde yer  almadığı bir eğitim-öğretim sisteminin başarı şansı yoktur. Her biri ciğer  paremiz olan evlatlarımızın eğitim-öğretimini emanet ettiğimiz öğretmenlerimize,  okul idarecilerimize ve eğitim camiamızın tüm mensuplarına bu konuda çok önemli  sorumluluklar düşüyor. Türkiye'nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte, her  alanda yeni bir döneme girdiği günlerden geçiyoruz. Bu dönemde sabır, emek,  samimiyet ve fedakarlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusunda da,  tarihi nitelikte değişimlere hazırlanıyoruz. Hep birlikte daha çok çalışarak,  evlatlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek için gereken reformları milletimizle  birlikte gerçekleştireceğimize inanıyorum.

Bu düşüncelerle 2018-2019 eğitim-öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve  öğrencilerimiz başta olmak tüm eğitim camiamıza Rabbimden başarılar diliyorum."
Bu haber 204 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI