Bugun...ALTINI OLANLAR 17 EYLÜL’E DİKKAT!
Tarih: 13-09-2018 12:39:08 + -


Hazine ve Maliye Bakanlığının yastık altındaki 100 milyar dolar olduğu tahmin edilen altınları ülke rezervlerinin güçlendirilmesi ve ekonomiye kazandırması için başlattığı seferberlik Kahramanmaraş’ta 5 gün sürecek. Bu süre içerisinde altınlarını Ziraat Bankasına getiren vatandaşlar çifte kazançla karşılaşacaklar.


ALTINI OLANLAR 17 EYLÜL’E DİKKAT!

Hazine ve Maliye Bakanlığının Türkiye genelinde yastık altındaki 100 milyar doları ülke ekonomisine kazandırmak için başlattığı altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı dün ülkenin çeşitli illerinde başladı. Talep toplamanın 7 hafta süreceği ve Kahramanmaraş’ta ise talep toplama günleri belli oldu. Altınını yastık altında tutanlar kira sertifikası veya tahvil alarak çifte kazanç sağlayacak. Hem altının değeri artacak hem de yıllık yüzde 2.4 getiri elde edecek.

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesinin yetkililerden aldığı bilgiye göre, altınlarını çifte kazanca dönüştürmek isteyen altın sahipleri, kira sertifikası veya tahvil alabilmek için altınlarını 17-18-19 Eylül 2018 tarihlerinde Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım Kahramanmaraş Şubelerine getirebilecek.

Kahramanmaraş’a ayrılan ikinci etap talep toplama tarihleri ise Ekim ayı içerisinde gerçekleşecek. Altınlarını hem fırsata dönüştürmek hem de devlete katkı sunmak isteyen vatandaşlar 18-19 Ekim tarihleri aralığında da yine altınlarını getirerek karşılığında senet-sertifika veya tahvil alabilecek.

Ziraat Bankası veya Ziraat Katılım Kahramanmaraş Şubesine gelerek altınlarını teslim eden vatandaşların getirileri Türk lirası cinsinden vatandaşların hesaplarına bir hafta içerisinde yatırılacak. Altın sahibi altınını teslim etmesinin ardından ilk 3 ay içerisinde altınını aracı bankaya satarsa vatandaşa yüzde 1,50 iskonto uygulanacak. 91’inci günden itibaren satmak isterse her hangi bir ıskontoya maruz kalmayacak. Yatırımcılar vade tarihinden önce isterlerse senetleri bir başka gerçek kişiye satabilir veya devredebilir. İlan edilen fiziki altın talep etme dönemlerinde fiziki talepte bulunmayan yatırımcılara anapara ödemeleri banka hesaplarına hesaben gram altın olarak aktarılacak. Altınlar hiçbir bir iskontoya tabi tutulmaksızın saflığı oranında bire bir olarak kabul ediliyor. Yatırımcılar herhangi bir kayba uğramıyor. Hesaba yatırılan altın karşılığında herhangi bir komisyon kesintisi yapılmıyor. Külçe altın ile 22 ve 24 ayar altınlar yatırılabiliyor. Reşat altınlar kabul edilmiyor. Yastık altında ya da banka kasalarında hiçbir getiri olmaksızın tutulan altınlara 6 ayda bir %1.20 (yıllık %2.40) ek getiri sağlanıyor. Vatandaş dilediği zaman tahvil veya sertifikayı Ziraat Bankası'na satarak nakde ulaşabilecek.
Bu haber 571 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 2. Bebişler
 3. Yurdum İnsanı
 4. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI