Bugun...120 bin Kahramanmaraşlı için harekete geçildi
Tarih: 10-06-2019 14:20:04 + -


23 Haziran’da yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, AK Parti Kahramanmaraş İlçe Başkanları ve Kahramanmaraş Milletvekilleri seçim çalışmalarına başladı.


120 bin Kahramanmaraşlı için harekete geçildi

YSK’nın 31 Mart seçimlerini tekrar kararı almasının ardından İstanbul’da yaşayan 120 bin Kahramanmaraşlı için, Kahramanmaraşlı siyasetçiler ve bürokratlar harekete geçti. 120 bin nüfusun 70 bininin oy kullanıldığı seçimlerde AK Parti teşkilatınca Kahramanmaraş’a görev verildi. Buna göre Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, İstanbul’a giderek saha çalışmasına katıldı.

MİLLETVEKİLİ CİHAT SEZAL KANAL 46’YA ANALATTI

Konu hakkında Kanal 46’ya özel bir açıklama yapan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal: “Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri yeni askerlik düzenlemesi için meclis çalışıyor. Askerlik yasası bittikten sonra bize ne görev verilecek onu bilmiyorum? Muhtemelen bir görevlendirme yapılır. Bugün Belediye başkanları İstanbul’a gitti. İlçe başkanlarımız ayın 19’una gün vermişler. Akdeniz bölge ve Kahramanmaraş’tan sorumlu Milletvekilimiz Kahramanmaraş’a gelerek bir çalışma yaptılar. İstanbul’da Kahramanmaraşlı olarak 70 bin civarı bir seçmen var. 120 bin nüfusun 70 bini seçmen. Onlarla ilgili ilçe bazında çalışma yapılıyor” dedi.

“AK PARTİYE NEDEN OY VERİLECEK ONU ANLATACAĞIZ”

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Cihat Sezal şöyle konuştu: “İkna çalışmasından ziyade, oradaki Kahramanmaraşlılar ziyaret edilecek. Nereye oy verdi? AK Partiye neden oy vermesi gerektiği yönünde telkinde bulunulacak. Biz burada sandığa gitmeyen Kahramanmaraşlı bir seçmenimiz varsa özellikle onun araştırmasını yapıyoruz. sandığa gitmesini sağlamak ve tercihini AK Partiden yana kullanması sağlamak amacıyla bir tabanda çalışma yapılacak. Genel siyasetin dışında, tüm illerin seçmenlerine yönelik çalışma olacak. Ciddi bir rakam sandığa gitmiyor. Bunların içinde sandığa gitmeyenlerin hangi ilden ne kadar insan var? Bunlar tespit edilecek. Edildikten sonra da kişi bazında bu kişiler, sandığa gitmesi gerektiği konusunda telkin edilecek. Neden AK Partiye oy vermesi konusunda çalışma yapılacak

YÖNTEM ETKİLİ OLUR

Genel politika ile birlikte neden AK Partiye oy verilmesi yönünde desteklenir ise bu yöntem etkili olur. Vatandaşın beklediği hizmetler noktasında bir çalışma yapıp üzerinde de il bazında, bütün seçmenlerimizi ziyaret etme çabamız olursa tabi ki, insanların karar alırken etkili olabileceğini düşünüyoruz. Sonuçta bu farklar cüzzi farklar. Bunu kapatmak adına çaba sarf edeceğiz. AK Partinin, Binali beyin öne geçmesini sağlamak aradaki oy farkını arttırmak adına, 1 oy 1 oydur. Üzerine düşeni herkes yapacak. Sonuç ne kadar değişir onu kestiremeyiz. Ama bu bizim çalışma performansımızı değiştirmemeli ve düşürmemeli. Biz gayrette bulanacağız ama sonuç noktasında ne kadar etkili olur, bunu seçimden sonra göreceğiz. Kişi bazında çalışmanın genel politika ile birleştirildiğinde ciddi bir faydasının olacağını düşünüyoruz.

İSTANBUL’DA YAŞAYAN KAHRAMANMARAŞLILARA SESLENİYORUM

AK Partimizin 16 yıldır hizmetleri çok aşikar ve belli. Biz bunu defalarca ve tekrar ile söylüyoruz. Bugün CHP’nin adayı Ekrem İmamaoğlu çıkıp; ‘Beylikdüzünde yaptığı 3-5 tane hizmeti anlatırken’ İstanbul bazında da hizmet edebileceğini iddia ediyor. Biz Binali Yıldırım ile Türkiye’ye 17 yıldır hizmet etmişiz. Cumhurbaşkanımızın İBB Başkanlığından bu yana yoldaşlığını yapmış, Türkiye’de ulaşım noktasında başarılmış bir çok hizmetin arkasında Binali Yıldırım var. Siyaseten ve hizmet noktasında Binali Yıldırım CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na göre çok üstün olduğunu biliyoruz. Vatandaşın bu noktada tekrar bilinçlendirilmesi lazım. İki adayın bir kefeye konulduğu zaman hizmetler noktasında birbirine olan üstünlüğünü biz vatandaşa anlatmak istiyoruz. Biz, Binali Yıldırım’ın bu seçimi kazanacağını düşünüyoruz. AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetler çok aşikar. 5 yıldır Beylikdüzün’deki hizmetlerini anlata anlata bitiremeyen bir aday var karşımızda. Ama Binali Yıldırım’ın hizmetler noktasında büyük işler yaptığını, ulaşım noktasında Türkiye’de çığır açtığını çok iyi biliyoruz”

 
Kaynak: kanal46.com

Bu haber 366 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
FOTO GALERİ
 • ADALET
  ADALET
 • Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
  Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 1. ADALET
 2. Osmanlı Padişahları yeniden çizildi.
 3. Bebişler
 4. Yurdum İnsanı
 5. FANTASTİK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
  AK Parti'den
 • Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
  Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 • Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
  Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 • Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
  Kahramanmaraş'ın turistlere
 • Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
  Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 • İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
  İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
 1. AK Parti'den "Canımın içi Türkiyem" klibi
 2. Ahmet Özdemir, TBMM Genel Kurulunda konuştu
 3. Sarı yelekliler Apple store'u yağmaladı
 4. Kahramanmaraş'ın turistlere "GEZEDE" uygulaması
 5. Brezilyalı pilot 18 bin fitte müslüman oldu
 6. İtfaiyede defile tepkilere neden oldu
VİDEO GALERİ
YUKARI